Mesto 2013. 08. 01.

Pri prácach na streche plavárne sa zranil robotník

plavaren strecha nehoda dunataj
Raneného museli zo strechy dostať požiarnici. FOTO: dunataj.sk

Jeden človek sa zranil dnes dopoludnia pri prácach na streche krytej plavárne. Dvaja robotníci tam pracovali na uvoľňovaní konštrukcie solárnych panelov. Zasahovať okrem zdravotníkov museli aj hasiči, ktorí raneného dostali zo strechy.

Zrejme následkom nepozornosti sa kovová konštrukcia uvoľnila tak, že jednému mužovi spôsobila zlomeninu nohy nad členkom.  Práceneschopný bude po dobu asi štyroch týždňov.

Krytú plaváreň v Komárne prevádzkuje mestská príspevková spoločnosť Commora Service. Rovnako aj mestské termálne kúpalisko, kam solárne panely mali putovať. Súvisí to čiastočne s plánovaným uzatvorením krytej plavárne a tiež s požiadavkou Inštitútu bezpečnosti pri práci, ktorý ich odstránenie nariadil. Dôvodom je nadmerná záťaž strechy. Panely boli totiž ukotvené štyrmi desiatkami betónových kvádrov, aby ich zo strechy neodfúklo.

„Pracovníci uvoľňujú solárne panely, ktoré potom za pomoci žeriavu dáme naraz dole“, povedal riaditeľ T. Nagy. Ak pôjde všetko podľa plánu, presun by mal byť zavŕšený počas budúceho týždňa. Solárne panely sa podľa jeho slov na streche plavárne nachádzajú od roku 1984.