Mix 2019. 11. 06.

Príjemné vône, množstvo predajcov a rôzne atrakcie na tohtoročnom Ondrejskom jarmoku

Už aj v minulých storočiach sa centrálne trhoviská a jarmoky vždy nachádzali v blízkosti hradov a pevností. Výnimočnosťou tradičného komárňanského Ondrejského jarmoku je práve to, že vyvoláva nálady a pripomína pocity historických čias, keďže sa 15. až 17. novembra už po ôsmykrát opäť bude konať v blízkosti jedného z najväčších pevnostných systémov strednej Európy.

Vráťte sa do minulosti a vychutnajte si jedinečné chvíle stredovekého jarmoku v atmosfére rozžiarených detských očí plných očakávania a radosti, k čomu neodmysliteľne patrí aj vôňa čerstvo pečenej klobásy či pečienky, vareného vína, medoviny a trdelníka .

Zoznámte sa s najlepšími remeselníkmi z tejto oblasti, ktorí prinesú svoje vlastné domáce produkty ako sú syry, sirupy, džemy, medové špeciality a od šitia, háčkovania a výroby šperkov až po výrobu jednoduchých sezónnych výrobkov. Okrem háčkovaných a vyšívaných obrusov tu nájdete aj bundy, obuv, rôzne oblečenie, potreby pre domácnosť, ale aj knihy a hračky pre deti. Či už sa tešíte na remeselníkov, výborné jedlo, jarmočné dobroty, kvalitné vína, kolotoče či stretnutia so známymi, určite by ste si jarmok nemali nechať ujsť. Vďaka kolotočom, autodromu a rôznym sladkostiam bude táto trojdňová akcia rozprávkovo úžasným zážitkom aj pre najmenších.

Navštívte Ondrejský jarmok v Komárne a vychutnajte si pestrofarebnú atmosféru jedinečného jarmoku, ktorý dýcha nezvyčajnou históriou pod hradbami komárňanskej pevnosti!