Šport 2014. 10. 24.

BASKET: Rozdrvili sme Levice!

MBK Rieker COM-Therm Komárno – BK Levickí Patrioti 107:71 (34:18, 59:38, 79:49)

Oluič s Igrutinovičom sa síce postarali o levické vedenie v druhej minúte v pomere 4:3, no po bodoch Bannistera a tretej trojke Kratochvíla sme na začiatku 6.minúty viedli 16:10. Hostia sa nechytali a my sme predvádzali oku lahodiacu útočnú hru, ktorá bola okorenená najmä trojkovými košmi, ktoré dvíhali divákov zo sedadiel. Pravda, hlavne tých komárňanských… Tri minúty pred koncom prvej štvrtiny sme po bodoch Biliča viedli 23:12 a náš trojkový kolotoč podčiarkol dvoma trojkami Bannister a jednu pridal i Marchyn. To sme uzavreli skóre po prvej štvrtine na skvelých 34:18, no z našej snahy o zvyšovanie náskoku sme nepoľavovali. Poslední dvaja menovaní pridali opäť po jednej trojke a v 14.minúte sme viedli 49:28. Levičania sa na nás nechytali a bezradnosť pri bránení trojkového oblúka dokumenovali neraz gestami v podaní rozhadujúcich rúk alebo úsmevom, ktorý bol však v prípade Levičanov cez slzy. necelé dve minúty pred koncom sme po Stojanovovej trojke vyhrávali 59:32 a až potom sme dovolili súperovi pričuchnúť k pocitu bodov. Po polčase sme však viedli o vyše dvadsať bodov a deprimovaní hostia mali čo robiť, aby sa na druhý polčas postavili opäť na nohy.
V domnení vysokého vedenia sme začali druhý polčas vlažne. To súper využil, no len natoľko, aby svoju stratu neprehlboval ešte viac. Komárno sa stále držalo na úrovni cez dvadsať bodov a to bolo s psychického hľadiska veľmi dôležité. Levice bojovali, dokázali dokonca upraviť na 66:48 v 23.minúte a v poslednej minúty znížili na 59:76 z ich pohľadu. A tak po vyrovnanej hre v tejto perióde tak získali o jediný bod triumf v tejto časti hry, no výrzane to hosťom nepomohlo. Záverečnú štvrtinu sme začali trojkami Kratochvíla a stopercentného Marchyna, preto sme v 32.minúte viedli opäť 87:65. Aj keď by sa mohli zdať, že domáci zápas už len dohrajú v pozvoľnom tempe, bolo vidieť, že sa basketbalom bavia, preto nakladali súperovi toľko, koľko sa do neho zmestilo. Aj preto sme v poslednej päťminútovke zabili aj posledné klince do levickej rakvy, keď sme po rýchlych protiútokoch a efektných akciách zvýšili náš náskok až cez tridsať bodov. Bilič potom necelé dve minúty pred koncom dal aj vytúžený stovku, kedy sme vyhrávali 100:67! Duel sme potom už dokonale zvládli a po euforickom závere sme sa mohli tešiť z vysokého víťazstva nad odvekým ligovým rivalom. Skvelá práca, chlapci, len tak ďalej!
SUMA – SUMÁRUM
K tomu výsledku určite niet čo dodať! V súboji dvoch nezdolaných tímov v prebiehajúcej súťaže sme doslova rozdrvili Levických Patriotov na márne kúsky. Dopomohla nám k tomu sústredená a bojovná hra založená na presnej streľbe najmä spoza trojkového oblúka. Veď už v prvom polčase sme ich súperovi nasúkali senzačných trinásť! A v konečnom účtovaní sme dali Leviciam až 19 trojok a keďže hostia sa tak strelecky nečinili nielen spoza perimetra, keď nám dali len jednu trojku, ale ani spod koša či strených vzdialeností, výsledok na seba nenechal čakať a po excelentnej príprave na tento ťažký duel sme súpera prevýšili vo všetkých činnostiach. A to sme ešte nastúpili bez chorého Mareka Kozlíka… Naša ofenzívna sila sa opäť prejavila, počas celého duelu sme nepoľavili zo svojho cieľa, preto je výsledok proti krajkému rivalovi pripastný. Zahrali si všetci hráči, ktorí boli zdraví a ani oni nedopustili, aby sa hostia k nám čo i len na miernu vzdialenosť priblížili. Levice sme azda okrem doskokov predčili úplne vo všetkom, no neznižuje to tým kvalitu súpera, pretože nie náhodou vyhrali prvé štyri zápasy v Eurovia SBL. Už v sobotu cestujeme na ďalší zápas, preto sa musíme na neho sústrediť. Predstavíme sa v Bratislave, kde v ďalšom šlágri nás hostí domáci Inter. Na súboj druhého s prvým sa určite príde pozrieť aj početná divácka kulisa, preto prispejme aj svojou účasťou na tomto stretnutí. Zápas sa začína o 18.00 hodine. Komárno, do toho!
Zostava a body
Komárno: Bannister 26 (z toho 5 trojok, 10 asistencií), Jankovič 18 (z toho 4 trojky), Bilič 16 (8 doskokov), Kratochvíl 14 (z toho 4 trojky, 6 doskokov), Matej Marchyn 12 (trojky 4/4), Alawoya 7 (9 doskokov), Halada 7, Stojanov 5, Jurčina 2, Slezák 0.
Levice: Igrutinovič 27 (14 doskokov), Jurjevič 10 (9 doskokov), Oluič 10, Novak 8, Klár 6 (5 doskokov), Galata 6 (5 doskokov), Drapák 2, Galád 2, Čirko 0, Matúš Marchyn 0.
(mbkkom.sk, Foto: unophoto.sk)