Región 2015. 01. 25.

Snehová situácia v Komárne a v okolí

Dopravu v našom regióne sťažuje sneženie, snehové jazyky a záveje, časté sú dopravné nehody a autá mimo vozovky. Keď nemusíte, nesadajte do auta. Pozbierali sme hlavnejšie informácie.

Komárno

Počas celej noci vozovky čistili štyri vozidlá, ku ktorým sa neskôr pridali ešte dve. Odpratávajú sneh a robia aj posyp. Pracovníci odpratávajú sneh z prechodov pre chodcov. Problém robia snehové jazyky a záveje mimo mesta, kto nemusí, nech si nesadá do auta. – informoval na svojej facebookovej stránke Mestský úrad v Komárne.

Kolárovo

V Kolárove od druhej hodiny nadránom nepretržite odpratávajú sneh z ciest v meste. Štyri vozidlá čistia všetky cesty, ktoré majú 56 kilometrov, a jedno vozidlo čistí 12 kilometrov dlhé chodníky. Cesty sú rozdelené do troch kategórií, ich odpratanie od snehu zaberie štyri hodiny od centra mesta až po predmestie. Čistenie ciest mimo mesta zaberá ďalších šesť hodín. – dozvedeli sme sa zo stránky villagutta.sk od riaditeľa Kolárovo Service Alexandra Gőgha. Okrem toho pripomenul, že čistenie hlavnej cesty je úlohou Regionálnej správy ciest.

Na ceste medzi Kolárovom a Zemianskou Olčou nastala kritická situácia, cestu uzatvorili, vyhnete sa tohto úseku. Cesty z Kolárova do Komárna, Šale a Nových Zámkov sú prejazdné. – informoval primátor mesta Árpád Horváth. Dodal, že tí, ktorí by cestovali do Bratislavy nech sa vyberú smerom na Šaľu alebo Komárno.

25012015_Kolarovo
V Kolárove na Bratislavskej ulici. foto: Roland Borka

 

Cestovanie vlakom

Podľa informácií od RegioJetu vlaky medzi Bratislavou a Komárnom môžu meškať od 30 až do 60 minút, s čím by mali všetci cestujúci počítať.

Medzitým na druhom brehu Dunaja

Na hlavnej ceste číslo 1 pri 93 kilometri stojí cez cestu kamión, medzi Komáromom a Ácsom, vozidlo blokuje celú vozovku. Na základe informácií je neprejazdný prístup na diaľnicu M1 z cesty číslo 13 zo smeru Komárom, kde cestu blokuje taktiež auto stojacie cez cestu. Snehové jazyky a záveje sťažujú dopravu smerom na Kisbér a Győr, na diaľnici M1 smerom na Budapešť sa stala dopravná nehoda.

Čo nás čaká?

Na základe predpovede Slovenského hydrometeorologického ústavu intenzita sneženia sa zníži a na večer by už nemalo vôbec snežiť. SHMÚ na pondelok predpovedá bezzrážkové počasie, ale v utorok sa očakáva opäť intenzívne sneženie.

25012015_Strekov-peller-pityu
Prístupová cesta do obce Strekov je neprejazdná. (Foto: Pityu Peller)