Región 2011. 03. 24.

Spoločnosť Chem-Unio plánuje investíciu za 14 miliónov eur, prácu si nájde 50 ľudí

V Chotíne pri Komárne by malo nájsť prácu 50 ľudí. Vznikne tu výrobná hala na úpravu síry.

Spoločnosť Chem-Unio, s.r.o. plánuje investovať vo svojom chotínskom závode v okrese Komárno približne 14 miliónov eur. Firma chce vybudovať vo svojom areáli novú výrobnú halu na úpravu síry. Ako vyplýva z investičného zámeru, ktorý spoločnosť predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (Environmental Impact Assessment – EIA), v Chotíne pri Komárne by malo nájsť prácu 50 ľudí. Investičné plány potvrdila aj jedna zo spoločníčok firmy Chem-Unio Erika Szabó.

Ročne by mal investor v novej hale vyprodukovať štyri tisíc ton nerozpustnej síry. V súčasnosti tento produkt spoločnosť dováža, v budúcnosti by ho chcela naopak vyvážať do zahraničia.

S výstavbou výrobnej haly plánuje investor začať v budúcom roku. Ukončenie výstavby a začiatok prevádzky v novej hale sú naplánované o rok neskôr. V hale bude spoločnosť upravovať kryštalickú síru na amorfnú nerozpustnú, ktorá sa využíva pri výrobe vulkanizačných činidiel. Ročne by mal investor v novej hale vyprodukovať štyri tisíc ton nerozpustnej síry. V súčasnosti tento produkt spoločnosť dováža. V budúcnosti by ho chcela naopak vyvážať do zahraničia.

Spoločnosť Chem-Unio bola založená v roku 1991. Zaoberá sa výrobou doplnkových látok pre gumárenský priemysel, hlavne vulkanizačného činidla a urýchľovačov.

TEXT: SITA