Kultúra 2011. 03. 20.

Študentmi obrátený svet naruby

Práve na taký sa môžete tešiť v novom muzikáli, ktorý pripravuje Dramatický krúžok gymnázia Ľ. J. Šuleka pri MO Matice slovenskej v Komárne.
V podaní študentov slovenského gymnázia sme mali možnosť vidieť už niekoľko muzikálov a divadelných hier, ako napríklad Sen noci svätojánskej, či Romeo a Júlia. Tentokrát sa však všetci môžeme tešiť na poriadny experiment.

Vo svojom novom diele sa študenti rozhodli skombinovať dve pôvodné hry Williama Shakespearea, Skrotenie zlej ženyKupec benátsky. V predstavení ponúknu divákom najskôr trochu tragédie a druhá časť bude venovaná humoru. Ako pre náš portál prezradil Jozef Černek, predseda Miestneho odboru Matice slovenskej v Komárne a vedúci dramatického krúžku, v muzikáli Skrotenie zlej ženy nám študenti opäť podajú svoj vlastný pohľad na svet, pohľad mladých. Preto sa pripravte na svet, v ktorom budú vládnuť len ženy a z mužov sa stane slabšie pohlavie.

[nggallery id=32]

Ako vždy, hlavné obsadenie majú v muzikáli študenti Gymnázia Ľ. J. Šuleka v Komárne, hoci ich rady čoraz viac rozširujú aj externisti. V týchto dňoch sa už všetci pripravujú na rýchlo sa blížiacu premiéru. Muzikál Skrotenie zlej ženy uzrie svetlo sveta 27. apríla v MsKS. Na premiére už sľúbil svoju účasť aj prezident Slovenskej republiky, Ivan Gašparovič. Všetci členovia dramatického krúžku dúfajú, že ani vy si ich najnovšie predstavenie nenecháte ujsť, pretože ako hovorí Jozef Černek: „V našom predstavení platí, že divák je druhá najdôležitejšia postava, ťahajú nás každým potleskom, každým smiechom vpred.“

TEXT: Brbr