Šport 2012. 01. 28.

Titul BoxingONE Championships 2011 pre Komárno SHARKS!

Komárno SHARKS sa stalo víťazom BoxingONE Championship 2011 – stredoeurópskej amatérskej ligy v boxe, keď v piatok večer porazili vo finále tím Győru, Patent GLADIATORS, v pomere 11-4.

Týmto stretnutím sa nateraz uzavrela ďalšia sezóna ligy, v ktorej účinkovali tímy z Maďarska, Rumunska, Čiech, Poľska a Slovenska, a ktorá odštartovala minulý rok v jeseni zápasmi v základných skupinách. Tímy sa stretli systémom doma – vonku a prvé dva tímy oboch skupín sa v januári tohto roku stretli v semifinále. Tu sa rozhodlo o finalistoch, ktorí sa v piatok predstavili v Komárne v boji o titul.

Zaujímavosťou je, že Komárno i Győr účinkovali v rovnakej základnej skupine a piatkový duel v Mestskej športovej hale bol už ich tretím vzájomným zápasom v sezóne BoxingONE 2011. Všetky tri zápasy skončili víťazstvom Komárna.

Vo finále sa v tíme Žralokov opäť predstavili všetci piati reprezentanti Maďarska, ktorí kvôli sústredeniu reprezentácie v Tunisku vynechali semifinálový zápas. Káté Gyula, Harcsa Zoltán, Darmos József, Nagy Krisztián a Klasz Árpád, ktorých doplnili Patrik Velký a domáci odchovanec Mário Lakatos, vybojovali po víťazstve v pomere 11:4 premiérový titul BoxingONE pre tím Komárna.

Výsledky jednotlivých zápasov:
56 kg: Nagy Krisztián – Könnyű Róbert 2:0
60 kg: Patrik Velký – Rácz Sándor 1:1
69 kg: Klasz Árpád – Zámbó Dániel 0:2
75 kg: Harcsa Zoltán – Tóth László 2:0
81 kg: Mário Lakatos – Hosszú Ferenc 1:1
91 kg: Darmos József – Horváth Gábor 2:0
64 kg: Káté Gyula – Georgian Nyéki 3:0

ZDROJ: BoxingONE
FOTO: Adrián Hráček

Vyjadrite svoj názor