Šport 2013. 05. 29.

Trofej na dosah, dnes prvý matchball v Bratislave

Komárno bude dnes v bratislavskej HANT Aréne siahať na titul. Vrátia sa ‚obuvníci‘ ovenčení vavrínmi, alebo budú musieť ešte zabojovať v siedmom zápase?

www.unophoto.sk, Molnár Mónika
V Komárne sa fanúšikovia basketbalom bavia. FOTO: www.unophoto.sk, Molnár Mónika

Silou Komárna sú fanúšikovia
Sťahovanie všetkého, čo má ruky, nohy a chce fandiť do Bratislavy! Po tom, ako Komárňanov prišlo do bratislavského basketbalového stánku po dvesto na oba doterajšie finálové zápasy, sa chystá fanúšikov do Bratislavy ešte viac. Mobilizácia červeno-bielych má iba jeden cieľ – potlačiť MBK Rieker Komárno k historickému titulu.

„Všetci bojujeme za celé Komárno. Veľká vďaka patrí najlepším fanúšikom, akých som kedy mohol stretnúť. Musím to zopakovať, veľká vďaka patrí práve im“ hovorí o fanúšikoch Komárna pred zápasom číslo šesť Jan Kratochvíl.  A tí sa svojim miláčikom zaiste odvďačia skvelou atmosférou aj na palubovke bratislavského klubu.

Naglič vstúpil do vojny, Sedmák bol nemiestny
Bol to práve kapitán Honzo, kto sa stal terčom kritiky pre tvrdý faul na súperovho hráča. Alando Tucker ostal po súboji, do ktorého Kratochvíl príliš neskoro, ležať na palubovke. Do zápasu sa vrátil, no herný rytmus nenašiel. Treba ale povedať, že bol málo viditeľný aj dovtedy. Správne bol udelený faul, o vylúčení nemohlo byť ani reč.

 

FOTO: www.unophoto.sk, Molnár Mónika
FOTO: www.unophoto.sk, Molnár Mónika

„Aj keď niektoré fauly, napríklad Kratochvílov, boli na hranici vylúčenia, ale to je finále. Aj ja by som takto hral! Pre výhru treba urobiť všetko. Finále nepozná kamarátstva a je to vojna. Komárno nás vyzvalo do vojny a my musíme bojovať,“ posťažoval sa pre agentúru TASR tréner Interu Naglič, ktorý po faule vyštartoval „na výlet“ pod kôš domácich a tam viac než živo diskutoval s rozhodcami.

Na jeho slová reagoval krídelník Martin Bílik. Autor ôsmich bodov si osvojil slovník trénera Interu Bratislava:  „Náš tím je vo vojne od prvého zápasu play-off, len meníme nepriateľa. Samozrejme keďže sme vo finále, Inter je najnebezpečnejší.“

Chladnejšie komentoval vyhlásenie samotný ‚Kraťo‘: „Tréner Naglič používa slovné hračky pre médiá. Ak už by som sa mal vyjadriť k tomu, kto začal vojnu, tak je to Inter. My sa snažíme nezaostávať. Hráme bojovne a hlavne srdcom.“

K nemiestnemu vyhláseniu, či skôr vyhrážke  jednej z hviezd Interu Petra Sedmáka sa vyjadrovať asi ani netreba: „Poviem to takto, nech si dávajú pozor, všetko sa môže raz vrátiť.“ 

kraťo
FOTO: www.unophoto.sk, Molnár Mónika

V sobotu rozhodol druhý polčas
Do sobotného zápasu vstúpili lepšie Komárňania, ktorým sa ale ‚stroj na body‚ v druhej časti hry akoby zasekol. Po úvodných presných pokusoch spoza oblúka nepadlo Komárnu sedem trojek v rade. „Nebyť tejto štatistiky, asi si to ani neuvedomím. V sobotu sme sa snažili bojovať a vychádzať hlavne z defenzívy,“ povedal na margo nešťastnej pasáže M. Bílik.

Kraťo‘ súhlasil: „Či sme mali sedem nepremenených trojek v rade, to neviem, ale chvíľu bolo cítiť vo vzduchu, že to nepadá. Museli sme len veriť, že začne, pretože strelecké pozície sme mali. Ak máš v tíme strelcov a majú nabité, treba to skúšať a veriť, že budú úspešní. Nesmie tu byť žiadny alibistický prístup.

Tuhý boj o titul
Finálová bitka, ako sa patrí, zaujme podľa J. Kratochvíla divákov v stredu.  „Bude to ďalšia finálová bitka. Verím, že zápas bude plný emócií a bude veľmi vyrovnaný. Každý už netrpezlivo čaká, ako to dopadne.“

Martin Bílik očakáva krutý boj. „Inter bude robiť aj nemožné, aby natiahol finálovú sériu na siedmy zápas. No my spravíme ešte viac, aby sme túto vojnu raz a navždy ukončili definitívnym víťazstvom MBK Rieker Komárno,“ uzavrel Martin.