Mix 2019. 09. 30.

Úcta k starším

Október je mesiac, ktorý je oslavou jesene života a pripomienkou úcty k všetkým starším ľuďom. Mesto Komárno pri príležitosti Mesiaca úcty k starším každoročne pripravuje pre našich seniorov milé potešenie v podobe rôznych programov.

V piatok 11. októbra sa v Mestskom kultúrnom stredisku uskutoční charitatívny koncert od 18. hodiny, na ktorom vystúpia umelci Budapeštianskeho operetného divadla, divadla Madách, Národného divadla Győr a Národného divadla Pécs. Výťažok organizátori venujú na podporu sociálne slabých študentov stredných škôl. Mesto pripravilo pre seniorov 150 bezplatných vstupeniek.

V nedeľu 13. októbra o 15. hodine slávnostne otvoria zrekonštruované Zariadenie pre seniorov v Komárne, počas ktorého speváčka z maďarskéko mesta Székesfehérvár Zsófi Dézsenyi a jej partner potešia oslávencov populárnymi maďarskými pesničkami .

V pondelok 14. októbra v budove Mestského kultúrneho strediska  vystúpi  známa televízna osobnosť, speváčka Gizela Oňová s večne zelenými slovenskými i maďarskými hitmi. Jednohodinová bezplatná šou s názvom „S úsmevom a so spevom“ srdečne očakáva každého záujemcu v krásnom veku.

Pre milovníkov filmu 22. októbra v kine Tatra premietajú o 20. hodine film s maďarským dabingom Colette a od 13. hodiny môžu sledovať českú komédiu s názvom Teroristka. Vstup pre fanúšikov filmu v dôchodkovom veku je bezplatný.

Primátor mesta Béla Keszegh pri príležitosti Mesiaca úcty k starším počas spoločného slávnostného obeda pozdraví členov Zariadenia pre seniorov v Novej Stráži  3. októbra a členov Zariadenia pre seniorov v Kave 10. októbra. Okrem toho 17. októbra poteší členov Zariadenia pre seniorov na Špitálskej ulici v Komárne darčekmi.

Mesto nezabúda na dôležité výročia starších spoluobčanov. Počas Mesiaca úcty k starším  primátor spolu so zamestnancami sociálneho oddelenia MsÚ navštívi najstarších obyvateľov mesta.

„Venovanie pozornosti starším ľuďom je dôležitým pilierom práce Mestského úradu, pretože sú členmi našej miestnej komunity. Sme vďační predchádzajúcim generáciám za ich dosiahnuté výsledky, ktoré sa odovzdávajú z generácie na generáciu, na základe čoho máme možnosť ďalej rozvíjať naše mesto “ – zdôraznil primátor Komárna Béla Keszegh.

„Potrebujeme radu a múdrosť našich starších spoluobčanov. Oplatí sa vypočuť ich príbehy a životné skúsenosti. Prajeme si také mesto, ktoré rešpektuje seniorov počas celého roka“– dodal primátor mesta.