Kultúra 2019. 10. 26.

Mestské kultúrne stredisko v Komárne získa vďaka novému vedeniu aj nové meno

Nové vedenie predstavilo 24. októbra na tlačovej konferencii v Dôstojníckom pavilóne svoje ciele a novinky v oblasti tejto kultúrnej inštitúcie. Konferencie sa zúčastnil aj primátor mesta Béla Keszegh, ktorý vyjadril veľkú podporu kultúrneho strediska zo strany mesta.

Nový riaditeľ inštitúcie Róbert Lakatos na úvod predstavil novinky, ktoré sa budú týkať pomenovania a vzhľadu strediska. Od januára 2020 sa totiž budeme stretávať s pomenovaním Mestské kultúrne stredisko Ferenca Lehára v Komárne aj s vynoveným logom. Novinkou tiež má byť vynovená webová stránka, ktorej súčasťou bude aj možnosť on-line zakúpenia si lístkov na nadchádzajúce udalosti.

Oficiálne slávnosti premenovania a predstavenia vynovenej inštitúcie budú v roku 2020 súčasťou takzvaného Lehárovho roku, v rámci ktorého bude súčasťou aj na výročie narodenia umelca Lehárova gala. Okrem toho sa už tento rok môžeme v MsKS tešiť na odovzdávanie hudobných ocenení Harmónia, a to 16. novembra. Ďalej v novom roku sa môžeme tešiť na zvučné mená ako napríklad Gergely Bogányi, Rúzsa Magdi alebo na obnovenú tradíciu v podobe novoročných koncertov, pričom 1. januára 2020 sa na pódiu predstaví kapela Budapest Bár.

Popri novom riaditeľovi sa k vedeniu inštitúcie pridali aj mená ako Mónika Csengel, Pál Domonkos, Zoltán Hanusz, Gábor Katona a Emese Varga. Tím predstavil svoje plány na ďalší rok, popri ktorých sa objavili zaujímavosti ako napríklad štipendium pre mladé a talentované deti, obnovenie programu Miláčikovia inak a tiež aj zavedenie sérií predstavení pre deti.

Zdroje: ma7.sk; atempo.sk