Mesto 2017. 05. 15.

Lehárov park skrášlia

Komisia cestovného ruchu schválila (9. mája) žiadosť Občianskeho Združenia Franza Lehára o finančnú podporu, ktorá sa použije na zatraktívnenie Lehárovho parku – prečítali sme si na Facebook-ovej stránke poslanca Dávida Kovácsa. Takže vďaka asociácii bude čoskoro park, ktorý je z turistického hľadiska vstupom do nášho mesta vhodne niesť meno Franza Lehára.

Je pre nás dôležité, aby osoba svetoznámeho operného skladateľa a jeho diela dostali v našom meste osobitnú pozornosť; toto je dosť podstatné aj z pohľadu turistiky. Veľké množstvo turistov vyhľadáva práve jeho dedičstvo. „Veľká vďaka patrí Kelemenovej Terézii, predsedníčke PT Franza Lehára, ktorá vložila veľa energie do toho, aby sme dôstojne spomínali na Franza Lehára, ako na jednu z najpozoruhodnejších postáv histórie Komárna. Áno, za takéto osoby sa treba postaviť a pomáhať im ako sa len dá“ – napísal poslanec.

Nižšie nájdete ilustračné fotky, na základe ktorých je ľahšie predstaviť si, koľko noviniek sa bude v parku nachádzať. Dúfame, že v lete budeme s prácami hotoví, veď turisti prichádzajúci cez hranice sa stretnú v prvom rade práve s týmto parkom.