Mesto 2020. 05. 11.

V Komárne sa rokovalo o spolupráci medzi Maďarskom a Slovenskom. Známy je už aj termín odovzdania mosta

Na dnešnom stretnutí ministra hospodárstva Richarda Sulíka a ministra zahraničných vecí a obchodu Maďarska Pétera Szijjártóa v Komárne sa rokovalo o budúcich spoluprácach medzi Slovenskom a Maďarskom. Centrálnou témou bola výstavba plynovodu Veľké Zlievce/Ballasagyarmat.

„Naše prvé rokovanie bolo veľmi príjemné, keďže neexistoval žiaden sporný bod, či už v otázke energetiky alebo aj v iných oblastiach,“ povedal Richard Sulík po svojom prvom rokovaní so zahraničným partnerom

Maďarský minister zahraničných vecí na začiatok vyzdvihol konkrétne pozitívne spolupráce so Slovenskom v časoch koronakrízy. Poďakoval Slovensku za spoluprácu v prípade repatriantov, hraničných priechodov, pendlerov a umožnenie podmienok maturity pre maďarských študentov. Slovensko pomenoval ako významného partnera a následne prešiel na ďalšie plánované spolupráce.

„V auguste odovzdáme nový most pri Komárne,“ povedal na tlačovej konferencii Péter Szijjártó. Okrem toho potvrdil vybudovanie ďalších mostov medzi Maďarskom a Slovenskom a tiež rýchlostnej cesty. Do konca roka 2020 chcú prepojiť aj sieť elektrickej energie a do konca roka 2024 by to mal byť aj plynovod medzi susediacimi dvoma štátmi.

„Dôležité je, aby vlády výstavbu plynovodu podporovali, je to dôležitý projekt a chceme v ňom pokračovať,“ dodal Sulík. Koľko táto investícia bude stáť je podľa neho otázka na Eurostream, ktorý výstavbu na slovenskej strane zastrešuje.

Zdroj: ta3

Foto: Mesto Komárno