Mesto 2016. 10. 28.

V Komárne sa začala výstavba prístupovej cesty k budúcemu mostu

Slávnostným poklepaním základného kameňa projektu „Nový cestný most cez Dunaj medzi mestami Komárno – Komárom – prístupová cesta“ odštartovala oficiálne výstavba mosta na slovenskej strane.

„Nový most v Komárne si vyžaduje túto infraštruktúru, a nielen tu, ale vyžaduje si aj pokračovanie smerom na niektorú z našich diaľnic. Tento most sa pripravoval šesť rokov a tá šesťročná akcia vyšla pozitívne. Ľudia v Komárne, a ostatní, to očakávajú. Je to aj veľmi významný európsky koridor, pretože komárňanský most, odkedy je uzavretý starý most pre nákladnú dopravu, strašne chýba,“ povedal na slávnostnom akte minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Árpád Érsek.

Šéf rezortu pripomenul, že verejné obstarávanie výstavby mosta, ktorý by mal byť dostavaný v roku 2019, robí SR spolu s maďarskou stranou, ktorá je teraz na ťahu s dokončením obstarávania. Minister v reakcii na novinársku otázku podotkol, že sa už začali práce na štúdiu uskutočniteľnosti obchvatu mesta Komárna. K širším súvislostiam nového komárňanského mosta Érsek povedal, že ak sa do roku 2020 podarí vybudovať rýchlostnú cestu R7 a diaľnicu D4, potom tento budúci most bude prirodzeným obchvatom Žitného ostrova.

Podľa generálneho riaditeľa Slovenskej správy ciest (SSC) Romana Žemberu finančné náklady na výstavbu prístupovej komunikácie k budúcemu novému mostu dosiahnu 3,5 milióna eur. Na ceste dlhej 630 metrov bude vybudovaný aj cyklistický chodník a chodník pre peších, na cestu prvej triedy I/64 bude napojený kruhovým objazdom.