Fotky 2017. 04. 21.

V našej rubrike Tvár týždňa vám tentoraz predstavíme 33 ročnú Keszeg Anikó

„Žijem v Komárne so svojimi dvomi deťmi. Som začínajúca podnikateľka, alebo len vo všetkom vidím akési možnosti? 🙂 Milujem cestovať, učiť sa, skúšať rôzne nové veci, no tiež oddychovať na gauči s mojimi deťmi. 12 rokov som žila v zahraničí, mala som perfektného talianskeho manžela, ale rozprávke nastal koniec, teda povedala by som: doteraz trvala naša spoločná cesta… Momentálne všetok svoj čas venujem mojim deťom a práci.

Som trénerka funkčných tréningov: tréningy sú mojím hobby a aj vášňou v jednom. S tréningami som začala pred troma rokmi, ako fitnes inštruktorka. Potom prišli na rad výcviky od majsterky sveta vo fitnes Bánkúti Gabriely: Spartan Kettlebell, Fighter a BodyWeight. Mala som to šťastie spoznať takých učiteľov, ako je napríklad Hegyi Csaba, ktorý je podľa mňa jeden z najlepších trénerov funkčného tréningu a tiež Csürke Csaba, ktorého pomocou som si obľúbila sportkettlebell. Odvtedy som si v Miláne urobila inštruktorský výcvik sportkettlebellu (girja) pod vedením Oleha Ilka. Potom som odcestovala do Ríma, aby som sa učila od Emanuele Mattera, ktorý je pôvodom z Neapolu.

V Budapešti som sa zúčastnila na viacerých výcvikoch: TRX, Stroops, Move Better. Jednou z mojich posledných „lások“ je Aquabase®, čo sú vlastne dosky nafúknuté vzduchom, plávajúce na vode, ktoré prenesú funkčný tréning do úplne iného svetla. Okamžite som sa do tohto športu zamilovala a tak som na začiatku roka v Prahe ukončila aj jeho výcvik. Ako podnikateľka som aj v tomto športe okamžite zbadala určitú možnosť. Po troch mesiacoch som vyhlásila, že som tento nový druh fitnesového cvičenia doniesla do Maďarska medzi prvými. V máji sme spolu s anglickou materskou spoločnosťou usporiadali v Maďarskom meste Szentendre výcvik Floatfit pre inštruktorov s master-trainerom Pascalom Landmanom, ktorý prišiel z Holandska.

V súčasnej dobe precvičujem funkčné cvičenia v Komárňanskom BlackCrossGyme. Od mája začnem držať hodiny Floatfitu aj v maďarských mestách Tata, Esztergom, Szentendre a aj v Budapešti.

A čo je čerešničkou na torte? Okrem tohto všetkého som minulý rok otvorila v Komárne aj prvú samoobslužnú práčovňu. Lauderette vyvolávalo v ľuďoch rôzne pochybnosti, ale dnes už s úsmevom chodia za mnou, aby mi potriasli ruku za výborný nápad, aj keď je pravda, že ešte stále sa celkom neskamarátili s myšlienkou samoobsluhy. Ale funguje to! A aj toto milujem robiť.

Veľmi rada snívam a nebojím sa spraviť všetko preto, aby som realizovala svoje sny. No predovšetkým som matka, žena a ešte k tomu toho najtvrdšieho typu. Taká, ktorá keď sa potkne, tak sa postaví, opráši sa a so zdvihnutou hlavou pokračuje v ceste.“

Foto: Roland Vas, Tomáš Horváth