Mix 2021. 02. 11.

V Nemocnici AGEL Komárno sa musia záujemcovia o testovanie aj očkovanie vopred registrovať

Nemocnica AGEL Komárno aj naďalej pokračuje v bezplatnom antigénovom testovaní v tamojšom mobilnom odberovom mieste. Oproti minulosti však nastala zmena. Všetci záujemcovia o bezplatný antigénový test sa musia vopred objednať na www.korona.gov.sk. Rovnaký portál je k dispozícii aj záujemcom o objednanie na PCR testovanie a aj na očkovanie, keďže komárňanská nemocnica je aj oficiálnym vakcinačným centrom.

Antigénové  testovanie pre záujemcov zo širokej verejnosti sa realizuje v na odbernom mieste priamo v areáli nemocnice, v zadnom vchode P pavilónu. Testovanie prebieha každý pracovný deň od 8.00 hod do 16.00 hod s krátkou obedňajšou prestávkou. Na antigénové testovanie je potrebné sa vopred objednať  na www.korona.gov.sk , už nie je možné len prísť na miesto a počkať v rade.

V tesnej blízkosti je možné sa dať otestovať aj PCR testom, aj na tento test je nutné sa objednať,   pre samoplatcov stojí test 65 EUR . Po výtere z nosa a nosohltana testovaný do 48 hodín dostane mailom výsledok, ktorý je v troch jazykových mutáciách a do sms správy jedinečný kód na otvorenie správy v emaily.

V prípade záujmu o očkovanie proti COVID 19 vo vakcinačnom centre Nemocnice AGEL Komárno je potrebné sa objednať a vyplniť registračný formulár na portáli https://korona.gov.sk/. V prípade, že má verejnosť záujem o zapísanie do zoznamu náhradníkov na očkovanie podľa usmernenia Ministerstva zdravotníctva je potrebné poslať žiadosť na sekretariat@nko.agel.sk.

(Informácie poskytla Mgr. Martina Pavliková, Hovorkyňa skupiny AGEL SK)