Mix 2021. 01. 04.

V Nemocnici AGEL Komárno vyčlenili ďalšie lôžka pre covidových pacientov

Nemocnici AGEL Komárno sa podarilo zvládnuť ťažké obdobie vianočných sviatkov v súvislosti so zhoršujúcou sa pandemickou situáciou. Keďže pacientov s koronavírusom v regióne pribúda, nemocnica na základe príkazu ministra reprofilizovala celkovo 30% lôžok s možnosťou pripojenia na kyslík pre pozitívnych pacientov. Nemocnica je v zozname ministerstva zdravotníctva vyčlenená ako jedno z 25 očkovacích centier a pripravuje sa na očkovanie najprv svojich zamestnancov, a to už v najbližších dňoch.

,,K dnešnému dňu  evidujeme 24 pacientov s koronavírusom a ďalších 7 je suspektných. Jedného pacienta máme na jednotke intenzívnej starostlivosti,“ uviedol riaditeľ Nemocnice AGEL Komárno Miroslav Jaška. Zamestnancov, ktorí mali pozitívny test na koronavírus je 22, ďalších 6 je v karanténe. ,,Celkovo nám aj z iných dôvodov chýba 46 zamestnancov,“ objasnil riaditeľ nemocnice.

Nemocnica navýšila pre covidových pacientov ďalších 14 lôžok, čo je 49 lôžok. Napojení na umelú pľúcnu ventiláciu môžu byť 3 pacienti.

Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu nemocnica, na základe príkazu ministerstva zdravotníctva, musí do konca januára odložiť všetky plánované operácie, takže bude poskytovať len akútnu zdravotnú starostlivosť. To znamená obmedzenie činnosti gastroenterologickej, vestibulologickej ambulancie a jednodňovej zdravotnej starostlivosti.

,,Pripravujeme sa na očkovanie našich zamestnancov, a to už tento týždeň. V našej nemocnici bude zriadené aj očkovacie miesto pre verejnosť, to však budeme realizovať pravdepodobne až od  11. januára 2021,“ dodal M. Jaška.

Nemocnica naďalej poskytuje možnosť sa dať otestovať v dvoch mobilných odberových miestach, na bezplatné antigénové testovanie a v druhom na PCR test pre objednaných záujemcov.

 V nemocnici stále platí zákaz návštev, výnimka sa vzťahuje po dohode s riaditeľom nemocnice a primárom príslušného oddelenia len na pacientov v terminálnom štádiu.

(Informácie poskytla Mgr. Martina Pavliková, Hovorkyňa skupiny AGEL SK)