Región 2014. 02. 17.

V okrese Komárno od pondelka sa začala týždňová policajná osobitná kontrola

Od pondelka počas celého týždňa sa uskutoční celoslovenská policajná osobitná kontrola zameraná na dokumentovanie správnych deliktov držiteľov vozidiel.

Na území Nitrianskeho kraja budú policajti vykonávať kontrolu na území okresov Nitra, Šaľa, Topoľčany, Komárno, Nové Zámky a Levice, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Renáta Čuháková.

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Patria k nim rýchlosť jazdy, porušenie základných povinností vodiča, nesprávne predchádzanie a nedanie prednosti v jazde.

Polícia opätovne upozorňuje vodičov motorových vozidiel, aby dodržiavali pravidlá cestnej premávky, najmä rýchlosť jazdy a dbali na zvýšenú pozornosť, opatrnosť a ohľaduplnosť voči chodcom a cyklistom.

„V poslednom období evidujeme viacero dopravných nehôd, pri ktorých došlo k ťažkej i ľahkej ujme na zdraví, dokonca aj k usmrteniu týchto účastníkov cestnej premávky,“ konštatovala Čuháková.

(zdroj: aktuality.sk, ilustračné foto)