Mesto 2020. 04. 23.

V sobotu znovu otvoria trhovisko v Komárne

Na základe uvoľňovaní reštrikcií je od stredy možné otvoriť niektoré obchody a prevádzky. Medzi nimi aj verejné trhy. Ten v Komárne otvorí svoje brány v sobotu, avšak za prísnych podmienok.

Na základe uznesenia RÚVZ v Komárne je možné prevádzkovať trh len pri dodržaní prísnych podmienok.

Na mieste musí byť jednosmerný pohyb zákazníkov, čo trh zabezpečuje zriadením jedného vchodu a východu, ktorý má byť zároveň regulovaný. Predajné miesta majú byť od seba vo vzdialenosti 2 metre, čo v praxi znamená, že predávať sa bude na každom druhom stole. Na trhu je tiež zakázaná konzumácia jedla a nápojov.

Na mieste je povinné dodržiavať nariadenia platné pri všetkých prevádzkach, ako napríklad prekrytie horných dýchacích ciest rúškom alebo šatkou, dodržiavanie odstup osôb minimálne 2 metre, čo v praxi bude znamenať, že ku stolom bude možné pristupovať len po jednom. Trh, okrem toho, pri vstupe poskytuje pri vstupe dezinfekciu.

Trhovisko v Komárne upozorňuje ľudí nad 65 rokov na čas vymedzený pre nich. Ten pre seniorov platí aktuálne len v stredu medzi 9:00 až 11:00. V sobotu majú seniori na trh zakázaný vstup.

Zdroj: Trhovisko Komárno – Nagypiac Komárom