Mix 2019. 08. 21.

Vďaka pestrému programu prinesie august pekné ukončenie leta

Leto sa chýli ku koncu, avšak posledné letné dni môžete využiť v Komárne a v jeho okolí naplno. Pestrý program je pripravený na jednotlivé víkendy nielen v meste ale aj napríklad v Kolárove či Zlatnej na Ostrove.

Čistenie pobrežia Dunaja

Áno, aj takto netradične môžete vyplniť svoj čas počas sobotného doobedia. Okrem toho, že strávite čas v prírode so svojou rodinou, urobíte aj dobrý skutok nielen pre prírodu ale aj svoje mesto. S tímom ľudí, ktorým nie je osud našich vôd a prírody ľahostajná sa môžete stretnúť už túto sobotu 24.8. o 9:30 na pri Yacht Clube. Vrecia na odpadky a rukavice budú k dispozícii, ale samozrejme ak máte možnosť, tak môžete priniesť aj vlastné.

Vtáctvo Žitného ostrova

Ak vás nezmohla únava po pracovnom týždni, tak piatkový podvečer môžete stráviť aj napríklad na prednáške v Kolárove. Od 18:00 si totiž môžete vypočuť v Rustic – Vegan Cafe & Shop prednášku Zsolta Riflika na tému ohľadom vtáctva žijúceho na Žitnom ostrove. Dopočuť sa tu tiež môžete o dôležitosti ochrany prírody a tiež o tom ako môžete pomôcť vtáctvu.

Letný piknik na Mŕtvaku

Kde sa najlepšie rozlúčiť s letom ak nie na Mŕtvaku? Urobiť tak môžete rovno s deťmi napríklad na deke obklopení pochúťkami od miestnych a to vo štvrtok 29. augusta od 9:00 do 16:00. Vďaka podpore samosprávy mesta Komárno a Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky sa už tradične môžete tešiť na produkty od miestnych podnikateľov napríklad ako ChocoMaze, Maja Planet, F&K alebo Green Plantation. Nezabudnite teda zobrať so sebou svojich najmenších pretože sa môžu tešiť tiež na sprievodný program v podobe ľudových hier, maľby na tvár a hudobného programu pre deti.

Jazdecký deň na Veľkolélskom ostrove

Najlepší oddych je v prírode, to vie každý z nás. A ak k tomu máme ešte pridať príjemnú spoločnosť koní, tak program na poslednú augustovú sobotu je zaručený. Na konské výpravy sa môžete tešiť už od rána a až do poobedia bude prebiehať aj sprievodný program. Nové zážitky a dobrodružstvá tak môžete zažiť na farme Zlatý hucul.

Jazz a víno v tieni bášt

Večer ako na Brodwayi a to priamo v Komárne? V pevnosti vo Wine Garden je aj to možné. V sobotu večer 31. augusta vás bude obľúbenou klasickou hudbou sprevádzať Gábor Gábriel Farkas. Vstupenky na udalosť si môžete zakúpiť v predpredaji a zahrňujú pohár kvalitného vína a rezerváciu miesta.