Kultúra 2017. 02. 27.

Veľké koncerty a iné novinky na tohtoročných Komárňanských dňoch

Blížia sa v poradí 26. Komárňanské dni! Pozrime sa, s akými koncertmi a s akým programom môžeme počítať.

Organizáciu tohtoročných Komárňanských dní, teda koncertov, remeselných trhov a aj gastro časti získalo trio organizátorov minuloročného Vínneho korza, György Kovács – Zsolt Ferenczi – Ondrej Doktorik.  „Radi by sme zaviedli pár noviniek“ – povedal pre naše noviny György Kovács.

REMESELNÉ TRHY, GASTRONÓMIA
Jednou z noviniek bude, že okrem remeselných trhov, stánkov s jedlami a Vínnej ulice, bude aj Pivná ulica. Obraz Komárňanských dní, bude tento rok trocha ináč upravený ako obvykle. Remeselné trhy sa budú tiahnuť po Palatínovej ulici od „Kormoránu“ až po múzeum; od múzea až po Klapkovo námestie si môžete vyberať z rôznych výborných jedál: trdelníky, syry, klobásky, v peci pečený lángoš a íné dobroty. Vínna ulica dostane miesto na Klapkovom námestí. Vedľa domácich už známych vinárov, tu nájdete aj dvoch zástupcov hosťovského regiónu. Novinku, teda Pivnú ulicu nájdete na vrchnej časti Župnej ulice, kde rovnako, ako na Vínnej ulici môžete ochutnávať ako lacnejšie, tak aj drahšie pivá. „Ďalšou novinkou by malo byť v záhrade múzea vytvorené menšie gastro – centrum, kde by sa pražila káva, piekli by sa koláče a deti by sa mohli hrať s balónmi.“ – prezrádza plány Kovács.

kn2015-16

VEĽKÉ KONCERTY
Organizačné trio zodpovedá za dve pódiá a to za: veľké pódium na Klapkovom námestí a za malé pódium na Vínnej ulici, ktoré bude pravdepodobne umiestnené pred vchodom do Mestského úradu. (Ďalšie koncerty sa budú usporadúvať aj na dvore Dôstojníckeho pavilónu a 1.mája aj v Starej pevnosti. Tieto udalosti má však na starosti už mesto.) „ Našim cieľom bolo, okrem tradičnej hudby (domáce a miestne skupiny) prilákať aj o niečo populárnejšie skupiny. Vedľa všetkého sme veľký dôraz kládli na to, aby sa aj slovenské publikum cítilo čo najlepšie. V rámci finančného rámca sme sa snažili pozvať také slovenské skupiny, ktoré zaujmú čo najväčšie obecenstvo.“

Vystúpia KASZA TIBI, KIRÁLY VIKTOR, CIMBALI BAND a DANICS DÓRA, BUDAPEST BÁR, VERES MÓNIKA. Z domácich vystúpia medzi inými EMMER PÉTER a aj kapely TRIBUTE.

Čo sa týka slovenských kapiel, zavíta do Komárna CELESTE BUCKINGHAM, DESMOD, FUERA FONDO a aj MARIÁN GREXA. Priestor dostanú samozrejme aj miestne skupiny.

Vieme s istotou povedať, že v Maďarskom Komárome vystúpia REPUBLIC, BEATRICE, ANNA AND THE BARBIES, The BIEBERS, Ladánybene 27, BERECZKI ZOLTÁN a aj RADICS GIGI.

kn2015-33

Bežecká súťaž
Tradičná bežecká súťaž Komárno – Komárom sa tento rok bude konať o niečo skôr a to 23.apríla (doteraz sa toto športové podujatie konalo 1.mája). Jedna časť súťaže bude prebiehať v centre mesta a zároveň v Starej pevnosti. Týmto pádom sa toto podujatie lepšie začlení do kalendára veľkej bežeckej súťaže a stane sa aj viac veľkolepým. Vedenie oboch miest verí, že takto sa zúčastní viac bežcov a zvýši sa aj úroveň tejto súťaže.