Kultúra 2017. 04. 25.

Kam sa vybrať s deťmi počas Komárňanských Dní?

Nasledovnými informáciami by sme chceli uľahčiť život rodinám s deťmi. Pri tom, ako si rodičia prezerajú programovú knižku Komárňanských Dní sa často nevedia s určitosťou rozhodnúť, ktoré programy sú najvhodnejšie pre rodiny s deťmi a práve preto sme ich pre Vás vytriedili, aby to bolo pre Vás priehľadnejšie a jednoduchšie. Do našej ponuky sme dali aj také podujatia, ktoré nie sú vypovedane programom pre deti, ale je viac pravdepodobné, že sa tam budú dobre cítiť menšie aj väčšie deťúrence.

Napriek tomu odporúčame, aby ste si prezreli celú programovú knižku Komárňanských Dní, možno nájdete niečo také, čo bude vynikajúcou  zábavou práve pre Vašu rodinu!

Ešte jeden nápad: ak by sa Vaše dieťa unavilo a potrebovali by ste trocha pokoja, tak si v oboch kinách môžete pozrieť rodinnú, animovanú komédiu Baby Boss J. A celkom určite bude medzi dvoma mestami premávať aj vláčik. Prajeme Vám výbornú zábavu!

Štvrtok (27. apríl):

08:30 Okresné a mestské kolo súťaže mladých záchranárov CO (Mŕtve rameno rieky Váh – Apáli)
09:00 Finále školskej tanečnej súťaže Súkromnej základnej umeleckej školy Sylvie Czafrangóovej (do 12:00) (Nádvorie Európy)

Piatok (28. apríl):

09.00 „Komárňanský domček” – malá tvorivá dielňa Gymnázia Ľ. J. Šuleka pre deti od 3 do 8 rokov (Nádvorie Dôstojníckeho pavilónu)
09.00 Hudobno-tanečné pásmo žiakov ZŠ a ZUŠ (Amfiteáter Dôstojníckeho pavilónu)
16.00 V stopách Kodálya – „Piesne pre malých človiečikov“ slávnostný koncert maďarských škôlkarov (Kultúrny palác – hlavná budova Podunajského múzea)
16.00 Slávnostné otvorenie Ulice vín a Ulice remeselníkov (Ul. Palatínova)

Sobota (29. apríl):

08.00 Cyklistická túra pre starostlivosť o zdravie – 1. túra, Dĺžka trate: 35 km – Cyklistický športový klub Brigetio (štart do 09.00) (Komárom, Szabadság tér)
08.00 Comorra cup – Preteky rádiom riadených /RC/ modelov áut) (do 15.00) (Bastión II.)
10.00 Zoznamovanie sa s lukostreľbou (do 15.00) (Park Anglia)
10.00 „Javisko je naše!” – vystúpenie detí z miestnych materských a základných škôl (Hudobný festival Kayser, pódium Kayser)
10.00 Ide sa do aleje! Tvorivé dielne členskej inštitúcie Ferenca Móru a Maltézskych rytierov (Dvor gymnázia Jókaiho)
10.00 Tvorivé dielne – komárňanský stacionár pre rodiny a deti Tám-Pont (do 16:00 hod.) (Dvor gymnázia Jókaiho)
10.00 Tvorivé dielne – Klub remesiel a ručných prác Kemence (do 17:00 hod.) (Dvor gymnázia Jókaiho)
11.30 Program Bábkového divadla Kemence (Hudobný festival Kayser, pódium Kayser)
12.00 Program Czutorborsó (Hudobný festival Kayser, pódium Kayser)
12.30 Jazda na koni – Združenie jazdeckých športov Szőny (do 15:00) (Dvor gymnázia Jókaiho)
13.30 Koncert skupiny Kedveskovács (Hudobný festival Kayser, pódium Kayser)
14.00 Krajská súťaž a prehliadka dychoviek (do 18.00) (Amfiteáter Dôstojníckeho pavilónu)
14.00 Idea, hybnosť, vytváranie hodnôt, Inovatívne výtvarné techniky – workshop nie len pre detí, Krok za krokom – výuka tanca nie len pre detí (do 18.00 (Súkromná základná umelecká škola Sylvie Czafrangóovej, Nádvorie Európy 18.)

Nedeľa (30. apríl):

09.00 Výstava a stretnutie motocyklov a áut veteránov (do 16.00) (Komárom, Szabadság tér 1.)
10.00 III. Brigetio MTB Maratón a súťaže pre deti, vzdielenosť: 33 km – Cyklistický športový klub Brigetio, (Monoštorská pevnosť)
10.00 Zoznamovanie sa s lukostreľbou (do 15.00) (Park Anglia)
10.00 Jazda na koni – Združenie jazdeckých športov Szőny (do 12:00) (Dvor gymnázia Jókaiho)
10.00 Program detskej skupiny Iszkiri (Hudobný festival Kayser, pódium Kayser)
10.00 Tvorivé dielne – Klub remesiel a ručných prác Kemence (do 17:00 hod.) (Dvor gymnázia Jókaiho)
10.00 Hry pre deti s Klubom turistiky Bakancsos (do 18:00 hod.) (Dvor gymnázia Jókaiho)
10.00 Oslavy folklóru (Nádvorie a amfiteáter Dôstojníckeho pavilónu)
10.00 Tvorivé dielne pre deti: remeselníctbo, čitanie rozprávok, kreslenie (do 17.00)
10.30 Hry s Katou Méhes (do 11.30)
11.00 Tanečný súbor Mórinca (Veľký Kýr)
14.30 Ghyimesi Igricek (hudba na gajdách, ninere, bubnoch a drumbliach)
15.15 Komorný folklórny súbor Árpáda Fesztyho (Komárno)
16.00 Folklórny súbor Garabonciás (Komárom)
17.00 Tanečný súbor Megyer (Veľký Meder)
18.00 Galaprogram „Páva 2016“, hudobný doprovod: ľudová kapela Istvána „Szalonna“ Pála
11.30 Program divadla Délibáb (Hudobný festival Kayser, pódium Kayser)
12.30 Koncert skupiny GMThree (Hudobný festival Kayser, pódium Kayser)
13.00 Hľadanie komárňanského pokladu – ukážka a súťaž v potápaní (Mŕtve rameno Váhu)
14.00 Koncert skupiny Bad Day (Hudobný festival Kayser, pódium Kayser)
15.00 Program BB Belly Dance (Hudobný festival Kayser, pódium Mylan)

Pondelok (1. máj):

10.00 Majstrovstvá Slovenska silných mužov (Klapkovo námestie)
10.00 Zoznamovanie sa s lukostreľbou (do 15.00) (Park Anglia)
10.00 Deň Starej pevnosti (Stará pevnosť; vstup od Elektrárenskej cesty)
10.00 Remeselníctvo, detské hry, skúška odvahy a iné prekvapenia pre deti (do 17.00)
10.30 Vitéz László – bábkové predstavenie bábkového divadla Madzag z Kecskemétu
11.30 „Tri prasiatka trochu inak” – rozprávka v podaní ochotníckeho divadla Schod pri MsKS Komárno
12.20 Sprievod bábkového divadla Madzag z Kecskemétu
12.30 Bojová ukážka husárov a pešiakov z obdobia 1848/49 v podaní účastníkov 20. Jarného spomienkového ťaženia vojsk
13.30 Jarmočné komédie s bábkovým divadlom Madzag z Kecskemétu
14.30 Ukážková jazda a výstava historických vozidiel
15.00 Kukorica Jancsi a Vitéz! Epická báseň Sándora Petőfiho v podaní Kuttyomfitty társulat
10.00 Maďarské ľudové rozprávky – program Bábkové divadlo Bábuci (Hudobný festival Kayser, pódium Kayser)
10.00 Tvorivé dielne – Klub remesiel a ručných prác Kemence (do 17:00 hod.) (Dvor gymnázia Jókaiho)
10.00 Hry pre deti s Klubom turistiky Bakancsos (do 18:00 hod.) (Dvor gymnázia Jókaiho)
11.00 Koncert skupiny Zsebsün (Hudobný festival Kayser, pódium Kayser)
11.00 Sprevádzanie pevnosťou (Vstup cez Leopoldovu bránu)
11.30 Súťaž v preťahovaní ľanom (Alžbetin most)
12.30 Jazda na koni – Združenie jazdeckých športov Szőny (do 15:00) (Dvor gymnázia Jókaiho)
13.00 Sprevádzanie pevnosťou (Vstup cez Leopoldovu bránu)
14.00 Idea, hybnosť, vytváranie hodnôt, Inovatívne výtvarné techniky – workshop nie len pre detí, Krok za krokom – výuka tanca nie len pre detí (do 18.00) (Súkromná základná umelecká škola Sylvie Czafrangóovej, Nádvorie Európy 18.)
14.00 Festival ľudových tancov – stretnutie skupín ľudových tancov z regiónu (do 18:00 hod.) – Aranykocsi Néptáncegyüttes (Kocs); Cseperedők Néptánccsoport (Bábolna); Forgatós Néptáncegyüttes (Mór); Garabonciás Folklór Egyesület (Komárom); Zúgó Néptáncegyüttes (Nagyigmánd) (Hudobný festival Kayser, pódium Mylan)
15.00 Tanečné popoludnie (Amfi. Dôstojníckeho pavilónu)
15.00 Ukážka tanečníkov CVČ
15.30 Ľudový súbor Dunajíček a Mamičky od Dunaja
16.15 Spoločenské tance v prevedení Niki dance &sport klub
16.30 Indický tanec Bollyvood v prevedení tanečnej skupiny Bindi

 

 

 

Vyjadrite svoj názor