Šport 2014. 10. 12.

Vyhrali sme aj na horúcej pôde v Handlovej!

Handlová mala lepší vstup do stretnutia a zo začiatku mala viac z hry. Viedla aj v piatej minúte, no prišla technická chyba domáceho Gudziča, ktorá nás naštartovala. Bannister trestnými hodmi vyrovnal a následne sme sa bodmi Jankoviča dostali do vedenia, ktoré sme ešte do konca prvej štvrtiny zveľadili na sľubný náskok.

MBK Handlová – MBK Rieker COM-Therm Komárno 74:82 (17:24, 32:43, 56:66)

Bodovali sme najmä po rýchlych protiútokoch, k čomu sme sa dostávali po našej skvelej obrane. Aj v druhej perióde bola taktovka hry pod komárňanským velením. Domácim sme nedovoľovali skórovať zo stredných vzdialeností a po úspešných doskokoch sme vyrážali do brejkov, ktoré sme bez problémov zakončovali. Podarilo sa nám dostať sa do vedenia až 39:21 a až vtedy si domáci tréner zobral oddychový čas. Za posledné tri minúty prvého polčasu však Komárno dalo len dva koše, kým domáci sériou 10:0 znížili na 31:39. Ale napokon sme dvojciferné vedenie po prvom polčase predsa len získali a opäť sme potrestali handlovské záváhania v útoku. Handlová však bola opäť v hre a pikantné slová na adresu svojich zverencov od Smačka zabrali. Bol pred nami ešte celý druhý polčas a udiať sa, najmä v Handlovej, mohlo ešte hocičo…
Na naše šťastie sa obraz hry po veľkej prestávke príliš nezmenil. Komárno z vypracovaných pozícií úspešne bodovalo a Handlovčanom sme aktívnou obranou znemožňovali skórovať. V týchto fázach bol dôležitý náš doskok, ktorý nás v ťažkých chvíľach podržal. Neustále sme si v tretej štvrtine udržovali vyše desaťbodový náskok a kontrolovali sme tak priebeh hry. Náš súper sa síce všemožne snažil číjm skôr skresať stratu, no našou umnou hrou sme im to nedovolili. DOmáci sa snažili aj v poslednej časti hry, no ich streľa nebola úspešná k ich spokojnosti. Komárno síce po nevynútených chybách stratilo niekoľko lôpt, no bojovnosťou a rýchlym prechodom do obrany sme tento nedostatok nahradili. Nervydrásajúcemu záveru stretnutia v Handlovej sme sa tak úspešne vyhli, čo nám môže pomôcť do ďalších ťažkých bojov. Veď v Handlovej sa len tak ľahko nevyhráva, preto bolo veľmi dôležité, že sa nám podarilo v záverečných minútach domácich udržať na uzde a nedovoliť im nebezpečne sa k nám priblížiť. Zápas sme tak doviedli do víťazného konca po osembodovej výhre a už teraz sa nevieme dočkať nasledujúceho zápasu! Skvelá robota, chlapci, len tak ďalej!
SUMA – SUMÁRUM:
Keďže Handlovčania zvíťazili v prvom kole na palubovke Spišskej Novej Vsi výrazným rozdielom, museli sme sa mať na Hornej Nitre na pozore. Mužstvo popretkávané balkánskymi hráčmi predstavuje veľkú silu a kvalitu, preto môžeme už teraz povedať, že náš stredajší súper zaiste vážne prehovorí do tohtoročnej najvyššej súťaže. A o to viac nás môže tešiť fakt, že sme na horúcej handlovskej palubovke zvíťazili! Okrem úvodu zápasu sme viedli počas celého duelu, preto je naše víťazstvo úplne zaslúžené. Vyhovovalo nám, že sa domáci množstvo času zaoberali výrokmi rozhodcov a my sme si tak mohli hrať našu hru a sústrediť sa na stretnutie. Rozhodujúci bol náš únik v druhej štvrtine na najvyšší rozduel v stretnutí 39:21, ktorý síce Handlovčania upravili ešte do polčasu, ale dvojciferné vedenie sme z rúk nepúšťali. Odvrátili sme aj záverečný tlak zverencov Ľudovíta Smačka a preto sme sa mohli tešiť z mimoriadne cenného víťazstva. Opäť sme predviedli tímovú robotu, po ktorej sme zožali ovocie úspechu. Výborný výkon podali všetci chlapci, ťažko vyzdvihovať jednotlivcov, pretože každý priložil svoju ruku k dielu. Nesmieme zabúdať ani na našu defenzívnu prácu, pretože aj tá sa výraznou mierou pričinila o náš triumf. Po tomto víťazstve sme sa razom dostali ako neporazené mužstvo na čelo Eurovia Slovenskej Basketbalovej Ligy, dokonca aj majster z Bratislavy prehral v repríze finále v Prievidzi a tak Inter klesol až na 5.miesto. Najbližší domáci zápas hráme už túto sobotu. Privítame v krajskom derby MBK SPU Nitra so začiatkom o 18.00 hodine a my sa tešíme na plný dom! Komárno, do toho!
Zostava a body:
Handlová: Djurišič 25 (z toho 4 trojky, 6 doskokov, 7 získaných faulov), Drezga 17 (8 doskokov, 6 asistencií, 5 získaných faulov), Stanojevič 17 (7 získaných faulov), Šoška 8 (7 doskokov), Bjelica 3, Haviar 2, Gudzič 2 (6 doskokov).
Komárno: Bilič 17 (5 získaných faulov), Halada 16, Kratochvíl 10 (8 doskokov), Stojanov 10, Bannister 9 (6 asistencií, 5 doskokov), Alawoya 7 (7 doskokov), Kozlík 7 (5 asistencií), Jankovič 6.