Región 2015. 10. 24.

Výluka na železničnej trati do Bratislavy, ŽSR opravujú priecestie

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú v dňoch 24.10. – 27.10. a 3.11.2015 realizovať výluku v úseku Dunajská Streda – Dolný Štál. Dôvodom je oprava železničného priecestia km 51,493.

Na tomto jednokoľajnom priecestí sa zrealizujú udržiavacie opravné práce zahŕňajúce výmenu koľajového roštu, štrkového lôžka a zriadenie nového asfaltového povrchu priecestia. Dôvodom je zhoršujúci sa stav železničného zvršku priecestia vrátane samotného povrchu priecestia. Súčasťou tejto výluky je aj cestná uzávierka priecestia, ktorá potrvá nepretržite od 23.10. do 4.11.2015. Počas výlukovej činnosti bude cez rozpracovaný úsek zavedené prechodné obmedzenie traťovej rýchlosti (POTR) 30 km/h. Práce sú vykonávané zamestnancami ŽSR a sú financované z vlastných zdrojov ŽSR.

Keďže medzistaničný úsek Dunajská Streda – Dolný Štál sa nachádza na jednokoľajnej trati Bratislava Nové Mesto – Dunajská Streda – Komárno, cestujúca verejnosť bude prepravovaná náhradnou autobusovou dopravou, ktorú zabezpečuje dopravca RegioJet.

ŽSR prosia cestujúcu verejnosť o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku udržiavacích opravných prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hláseniach staničného rozhlasu v železničných staniciach.

(tasr, foto: ilustračné)