Mesto 2014. 02. 08.

Zmizol veľkopodnikateľ z Veľkého Medera. Naposledy ho videli v Iži! Žije ešte?

Štyridsaťtriročný podnikateľ z Veľkého Medera, ktorý sa údajne v poslednom období tešil veľkému rozmachu svojho vinárskeho hospodárstva, je nezvestný. Pred tromi dňami jeho zmiznutie nahlásila rodina, v piatok sa na chvíľu zjavil v 35 kilometrov vzdialenej Iži, kde nechal svoje auto a opäť zmizol. V poslednom období bol vraj terčom viacerých vyhrážok.

Podnikateľ zaparkoval svoje auto na hrádzi. Potom po ceste utekal až k brehu Dunaja, kde ho zastihol dôchodca. Ten ho chcel požiadať, aby auto preparkoval, muž sa však správal veľmi zvláštne. „Hodil na mňa kabát a povedal mi, že ide skočiť do Dunaja,“ tvrdí dôchodca.

43-ročný Zoltán Dömény z Veľkého Medera sa zaoberá najmä vínom, ale údajne obchodoval aj s obilninami a inými komoditami. Zhruba pred pol rokom ho mali jeho obchodní partneri na výstrahu odvliecť do Maďarska, kde ho zbitého, so zničeným autom, nechali v lese.

Zoltán bol nezvestný už od utorka, polícia v aute našla niekoľkostranový list, ktorý adresoval manželke. Údajne v ňom prosí o odpustenie a popisuje podivné transakcie, na ktoré vraj prišiel až keď bolo neskoro. V liste má spomínať aj svoju staršiu sestru, ktorá už bola niekoľkokrát stíhaná za podvody a nelegálne obchody.

Muž sa popri brehu mohol dostať až do Komárna, zatiaľ je otázne, či naozaj odišiel až tam alebo skončil vo vodách Dunaja. V odstavenom aute boli okrem deky aj vínové poháre. Uplynulé tri dni zrejme strávil v ňom.

Po Zoltánovi, ktorý v posledných rokoch zaznamenal nevídaný rozmach svojho podnikania, zľahla zem. Do pátrania po ňom boli zapojení okrem policajtov a hasičov aj záchranári a obecní policajti, prehľadávanie brehu i samotnej rieky bolo neúspešné.

„Pátracia akcia bola prerušená a polícia ďalej preveruje získané informácie,“ potvrdila nitrianska policajná hovorkyňa Renáta Čuháková. Pracuje sa s viacerými verziami. Zatiaľ totiž nie je možné vylúčiť, či sa Zoltán niekde neukrýva.

(zdroj: noviny.sk)