Región 2023. 04. 12.

Zrazená cyklistka Erika sa prebrala z umelého spánku

Skúsenú cyklistku zrazilo auto počas noci 31. marca. Vodič Erike neposkytol pomoc, našli ju až na druhý deň ráno. Po zrážke s autom utrpela rozsiahle poranenia organizmu. Podľa primára nemocnice Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny v novozámockej nemocnici utrpela mnohopočetné zlomeniny s vnútrobrušným poranením a zranením pľúcnych orgánov s nutnosťou umelej pľúcnej ventilácie.

Erika v takomto stave strávila celú noc, až kým ju na druhý deň ráno neobjavili okoloidúci. Bola na hranici smrti. „Doktor povedal, že len preto je nažive, že je veľmi silná žena a zdatná športovkyňa. Netrénovaný človek by isto zomrel,“ priblížil Zoltán – Erikin kamarát – pre Plus 7 dní. Otužilosť jej výrazne pomohla.

Podľa najnovších informácií portálu Plus 7 dní sa Erika v nemocnici prebrala z umelého spánku. „Ešte nevie rozprávať, ale reaguje kývnutím hlavy a usmievala sa na svojho otca. Zostane však ďalej ležať na oddelení intenzívnej starostlivosti,“ informuje Zoltán.

„Polícia koná vo veci trestného činu ublíženia na zdraví a po vodičovi a vozidle intenzívne pátra. Na mieste nehody zostalo viacero stôp, medzi nimi aj spätné zrkadlo pravdepodobne z vozidla Citroën alebo Peugeot Boxer bielej farby,“ uviedla polícia, o pomoc pri pátraní požiadali verejnosť.        

V nedeľu 9. apríla sa dokonca konala najpočetnejšia cyklotúra v dejinách Nových Zámkov. Stovky cyklistov prišli aj pred nemocnicu a poslali Erike obrovský potlesk.

Zdroj: ahojkomarno.sk, plus7dni.pluska.sk

Foto: Polícia SR, Erika Cs.