Fotky 2011. 03. 31.

Nôž na krku. Tak sa dala definovať situácia komárňanských basketbalistov, ktorí po dvoch ‚aj smolných‘ prehrách so Žilinou prehrávali v sérii 0:2. Na ich tvárach, no aj z ich vyhlásení pred zápasom bolo vidieť, že sú pripravení bojovať naplno do posledného dychu.

A to aj dokazovali v celej prvej polovici zápasu. Hala síce pred zápasom neburácala tak, ako obvykle – niekoľko prázdnych miest a tiež tichšie prostredie hovorilo jasnou rečou – diváci neboli spokojní s tým, ako naši hráči v dovtedajšom závere sezóny vystupovali. Prakticky počas celého prvého polčasu hrali ako z veľkej knihy, no Žilinčania dokázali z minima chýb vyťažiť maximum – napríklad 4-bodový útok po jednej z našich strát.

Trojkou otvoril stretnutie Jones a  potom sa strelecky pridali aj ostatní hráči MBK. Navyše v obrane sme boli o kúsok skôr tam, kde sme byť mali, z čoho rezultovalo množstvo vybojovaných lôpt. Pod košom dominoval Kareem Johnson a keď Kino zvyšoval na 15:6, tréner hostí si bral oddychový čas. McCoy síce vzápätí znížil trojkou na 16:9 a aj preto sa štvrtina skončila za stavu 21:13.

[nggallery id=38]

V druhej štvrtine zaujali hlavne nasrdení hráči Žiliny, ktorým sa nepáčili verdikty rozhodcov proti nim a lavička hostí dostala v 15. minúte dve technické chyby. Túto príležitosť na 6 bodový útok sme ale využiť naplno nedokázali – tri trestné hody zo štyroch totiž šli mimo. Aj napriek tomu sme dosiahli vedenie 37:19. Chvíľu sme ešte potom viedli aj o 19 bodov, no koniec štvrtiny nám nevyšiel a Žilinčania znížili na polčasových 46:34. Hlavne poslednú minútu a pol sme prehrali 2:8!

Do druhej polovice sme nastúpili dobre, keď sme po dvoch minútach vyhrávali opäť pohodlne – 52:34. No následne začaroval Dejan Stojanovič, dal 5 bodov krátko po sebe, na čo sa pridal trojkou aj Hoferica a razom bolo 54:42. Hráči MBK sa ešte držali na viac ako 10 bodovom náskoku, no potom prišiel hororový 8bodový útok hostí. Najprv Carter premenil prvý trestný hod, druhý dorazil do koša Hoferica, po strate Johnson doskočil a keď si s loptou robil priestor, rozhodcovia mu odpískali technickú chybu, na čo hostia dali oba trestné hody a z následného útoku za tri opäť Stojanovič. Jonesovi ešte potom odpískali útočný faul. Po time-oute sme sa dokázali zdvihnúť a opäť zvýšiť na rozdiel 11 bodov, no s poslednou sekundou vsietil Justin Carter trojku takmer z polovice ihriska a za stavu 68:62 sme sa začali opäť triasť o výsledok.

Prvé tri minúty poslednej časti hry sme mali mierne navrch. No potom prišla asi najnešťastnejšia minúta a pol tejto sezóny – zo 74:64 bolo zrazu 74:74! Straty, nepresnosti a stopercentné sústredenie hostí. Do konca zápasu sme sa už z tohoto útlmu nedostali, hoci Žilinčania určite neboli dokonalí ani v útoku, ani v obrane. Napriek tomu sa však z našej strany na palubovke dialo niečo, čo by sa možno aj dalo popísať, no bude to asi taká spomienka, na akú by sme najradšej zabudli. Zápas sa skončil za stavu 78:80, keď rozhodnúť mohol trojkou Jurík, no kôš mu nepadol.

MBK Rieker Komárno – BK Váhostav-SK Žilina 78:80 (21:13, 25:21, 22:26, 10:20) – konečný výsledok série 0:3, do semifinále postúpila Žilina
Najviac bodov: Burrows 19, Berkis 16, J. Jones 13 – Carter 25, Stojanovič 23, McCoy 11
TH: 24/17 – 20/14, trojky: 5 – 10 , fauly: 25 – 24, rozhodovali: J. Janáč, Tomašovič, Turčin, 750 divákov

Čo dodať? K rekapitulácii sezóny sa vrátime neskôr, keď nás smútok prejde ;). Zápas ale bol prakticky presne taký, ako prvý zo štyroch, ktoré sme so Žilinou prehrali. Keby sa nám ho ale  podarilo po tuhom boji otočiť, boli by veci celkom inak „Potrebovali sme impulz, ktorý by nám pomohol otočiť sériu. Verím tomu, že keby sa nám toto podarilo vyhrať, dokázali by sme to. Potrebovali sme niečo, čo by nás nakoplo, dodalo takú tú mentalitu víťaza. No neprišlo to a sezóna končí,“ povedal krátko po zápase Martin Berkis.

Kto bol na zápase a vydržal dokonca vie, že hráči niesli prehru naozaj ťažko. Slzy v očiach neboli výnimkou, tréner Krajnovič sedel už len bezradne na lavičke a sledoval vytešujúcich sa Žilinčanov. Keď sme sa ho pýtali, kde nastala chyba, iba opakoval. „Neviem, čoho sa chalani báli. Naozaj neviem.“ V druhom polčase Žilinčania dvakrát v priebehu ani nie dvoch mazali desať bodov náskoku. „Dva time-outy v tretej štvrťke, prestávka, dva time-outy v štvrtej. Hovorím im, aby sa nebáli. Neviem, čoho sa toľko báli,“ len ťažko hľadal tréner Kruno slová.