streda, máj 23. - Dezső (hu) - Želmíra (sk) 1 EUR = 319,53 HUF 24 °C 23.5.2018, Str Lekáreň Bionatur Budovateľská 40, 94501 Komárno 18:00 - 21:00
Mesto

Klzisko opäť otvorené

Na Alžbetinom ostrove otvorilo svoje brány klzisko.

Na Alžbetinom ostrove otvorilo svoje brány klzisko. Otváracia doba, ponuka služieb a ceny sa oproti vlaňajšiemu roku nezmenili. Deti do 15 rokov a dôchodcovia dostanú zľavu a je možnosť zakúpiť si aj permanentku.

Predstava bola taká, že v tomto roku bude korčuliarov čakať už krytá ľadová plocha. Žiaľ, túto víziu sa zatiaľ nepodarilo zrealizovať. Týmto krokom by sa dala predĺžiť otváracia doba aj o dva mesiace. Podľa riaditeľa správcovskej firmy Comorra Servis Tamása Nagya problémy robí aj teplejšie a veterné počasie, ale aj to, že keď prší, tak sa pochopiteľne nechce nikomu korčuľovať.

Vytvoriť krytú plochu z klziska plánujú už viacero rokov. Mestské zastupiteľstvo v roku 2014 dokonca rokovalo o vizualizácii a realizácii nového športového centra, ktoré plánovali dostavať k existujúcemu kúpalisku. V novom športovom centre by sa nachádzala krytá plaváreň a aj klzisko. Nakoniec bol však nápad bol zamietnutý. Podľa informácií denníka Új Szó sa naposledy uvažovalo o markíze, ale konkrétny materiál sa pred poslancov nedostal.

Predĺženie sezóny by bolo dobré už aj preto, lebo o klzisko je z roka na rok väčší záujem, a nevyužívajú ho len domáci, ale aj obyvatelia z druhého brehu Dunaja. Z Komáromu prichádza stále viac žiakov a dospelých. Vzhľadom na to, že zimy sú čoraz miernejšie, je v našom regióne stále menej možností na korčuľovanie na prírodných jazerách.

FEL