Šport 2019. 06. 17.

Alex Kušík sa stal Majstrom SR dospelých

Plavci Delta klubu Komárno sa zúčastnili Otvorených Majstrovstvách SR dospelých, ktoré sa uskutočnili od 14.6.2019 do 16.6.2019 v Žiline. Pod vedením trénera Michala Knihára náš klub a Komárno reprezentoval vekom ešte len junior Alex Kušík a ešte len staršia žiačka Miriama Szászová.

Alex Kušík sa prvý deň predstavil na 100m prsia. Z doobedňajších rozplavieb sa pohodlne prebojoval do večerného A finále. V ňom zaplával čas 1:05,52, s ktorým získal striebornú medailu. V sobotu sa predstavil v dvoch náročných disciplínach a to 200m prsia a 200m polohové preteky. V doobedňajších rozplavbách plával veľmi takticky a pohodlne postúpil v oboch disciplínach do večerných „A“ finále. V nich sa najprv predstavil na 200m prsia kde časom 2:23,58 nenašiel premožiteľa a záskal titul mastra SR v kategórií Open t.j. bez rozdielu veku!!! V priebehu 30minút sa postavil na bloky vo finále 200m polohové preteky. V ňom zaplával čas 2:09,23 a získal svoje druhé striebro. Celkovo Alex získal 1 titul Majstra SR v kategórií Open a 2 strieborné medaile.

Miriama Szászová 12 roč. sa predstavila len v sobotňajšom programe kde plávala 100m a 400m voľným spôsobom, keďže budúci víkend ju čakajú Majstrovstvá SR starších žiakov. Na 100m voľným spôsobom zaplávala čas 1:02,46 a skončila na peknom 22. mieste. Na 400m trati zaostala za svojim osobným rekordom len o 0,13 sekundy a časom 4:43,69 skončila na výbornom 8. mieste medzi slovenskou plaveckou špičkou.

Michal Knihár: „Majstrovstvá Slovenska seniorov (kat. dospelých) sú letným vrcholom sezóny pre slovenských plavcov. Tento rok Alex má tých vrcholov niekoľko. Pred troma týždňami mal svoje Majstrovstvá SR juniorov, teraz plával medzi dospelými, začiatkom júla sa predstaví na Majstrovstvách Európy juniorov v Baku a v druhej polovici augusta na Majstrovstvách sveta juniorov v Budapešti. Pri takto nabitom programe sme sa rozhodli, že na M SR seniorov budeme plávať menej disciplín. Alexovi gratulujem k titulu na 200m prsia, škoda, že 200m polohovka sa plávala tesne za prsiarskou dvestovkou, ktorá nám trochu zobrala sily. Miriama zaplával dva dobré závody a jej 8. miesto na 400m voľným spôsobom ju zaradilo medzi najlepšie dospelé plavkyne na Slovensku. Pre ňu to bola generálka na budúco týždňové Majstrovstvá SR starších žiakov, ktoré sa uskutočnia v Košiciach, ktorá dopadla výborne.“

Celkovo hrdo môžeme zhodnotiť, že naši plavci výborne reprezentovali náš klub ako aj mesto Komárno na takto významných podujatiach. Našim športovcom a trénerovi k dosiahnutým výsledkom gratulujeme.