Šport 2016. 01. 20.

BASKET: Alawoya trhal kôš, Komárno si poradilo s Prievidzou

Do komárna pricestovala na zápas 28. kola Prievidza. Išlo o veľmi dôležitý súboj o horné priečky a samozrejme aj šláger kola.

Tak, ako zápas otvoril, tak ho i uzavrel. PJ Alawoya trhal v stredu večer komárňanské obruče. Vo výbornej ofenzívnej nálade ho nevyrušila ani extrémne kúskovaná hra a nervózni aktéri na oboch stranách. Komárno a Prievidza sú veľkí rivali, čo sa potvrdzovalo hneď od úvodu. Výborne naplnená športová hala bola svedkom perfektného nástupu Komárna, zdramatizovania zápasu, no tiež štvorice technických faulov. Ukrivdení sa pritom môžu cítiť Prievidžania, keďže ich rozohrávač Wisseh dostal ešte v druhej štvrtine dve takéto napomienky po sebe a musel ísť predčasne do sprchy. Rozhodcovia posúdil jeho opakované protesty ako „cez čiaru „.

Kto by čakal, že bez tohto dôležitého kolieska sa Prievidza rozpadne, mýlil sa. Napriek hendikepu sa hostia držali Komárna na menej ako 10 bodoch a hrýzli. Komárnu spôsobovala problémy hlavne agresívna obrana Baníkov, no spravili tiež niekoľko zlých rozhodnutí a odpútať sa im tak nepodarilo. Ešte na konci tretej časti hry sa priblížili na 55:49, avšak v záverečnej štvrtine to bolo veľmi skoro opäť nad 10 bodov a Komárňania si už výhru bezpečne ustrážili.

PJ dal 26 bodov, z toho 8 zasmečoval a pridal 7 doskokov. Na mnohé z nich mu prihrával – samozrejme – TJ Bannister, autor výborných 13 asistencii, 16 bodov a 11 získaných faulov. Trojicu hráčov nad desať bodov uzatvára Bernie Thompson, ktorý síce spálil niekoľko tutoviek, no 21 bodov a 4 asistencie sú výbornou vizitkou.

MBK Rieker COM-therm Komárno – BC Prievidza 83:69 (18:8, 18:20, 19:31, 28:28) – štatistiky
Body KN: Alawoya 26 + 7 doskokov, Thomspon 21, Bannister 16 + 13 asistencií, Bilič 8, Vido a Marchyn 4, Kratochvíl a Halada 2