Šport 2015. 09. 21.

BASKET: Komárňania triumfovali na turnaji, MVP pre Thompsona

Basketbalisti Komárna pokračujú vo svojej príprave na mimoriadne náročnú sezónu dvoma turnajmi. V Szombathely sa po dvoch zápasoch umiestnili na prvom mieste pred maďarskými tímami Atoerőmű SE a domácim Falcom. Tréner Komárna Andjelko Mandič bol s predvedeným výkonom spokojný, rovnako sa mu pozdávala aj turnaj samotný. Pomyselnou „malinou na torte“ je titul MVP pre hráča Komárna Bernarda Thompsona.

Slovenský majster síce nenastúpil proti súperom na vrchole síl, s výkonom ale môže byť spokojný. Titul z turnaja ich isto potešil, pred záverečnou fázou prípravy pocestujú v stredu na prestížny Göcsej Kupa, kde nastúpia proti domácemu tímu Zalakerámia ZTE KK, FALCO KC Szombathely a MARSO Nyíregyháza.

Atomerőmű SE – MBK Rieker COM-therm Komárno 79:90 (41:45)
Body KN: Alawoja 22, Halada 16/12, Kozlík 11/6, Umipig 11/3

V prvom zápase nastúpili Komárňania proti bronzovému celku minuloročnej edície najvyššej basketbalovej súťaže v Maďarsku. Komárňanov v zápase zdobila agresívna hra v obrane a zlepšený ofenzívny prejav. Komárno sa hneď v úvode dostalo do sľubného náskoku a hoci ten im nevydržal až do konca zápasu, mali Komárňania zápas pevne pod kontrolou.

Falco KC Szombathely (HU) – MBK Rieker COM-therm Komárno 71:83 (33:36).
Body KN: Thompson 24, Halada 13, Haviar 12

Hráčom Falca zápas nevyšiel a tak sa Komárno stalo nielen zaslúženým víťazom zápasu, ale tiež celého turnaja. Aj v druhom stretnutí začali lepšie Komárňania, vyhrávali už 8:0. Do polčasu sa tento náskok zmenšil, až do polovice tretej časti hry sa žiadny z tímov nevedel bodovo odtrhnúť. Vo štvrtej štvrtine sa potom MBK dostal do desať bodového vedenia a zápas už z rúk nepustili.