Šport 2015. 11. 07.

BASKET: Siedma výhra v rade, Komárno po triumfe nad Levicami na čele ligy

Komárňanskí basketbalisti neprehrali ani domáci zápas s Levicami, po desiatich zápasoch majú osem výhier.

Po dvoch naháňačkách s fínskou Katajou a Prievidzou nastúpili Komárňania na zápas 11. kola proti hosťom z Levíc. V netradičnom čase triumfovali pomerom 69:57. Sériu výhier tak natiahli už na sedem zápasov.

Po dvoch naháňačkách zvoli tréner Anďalko Mandič nízke tempo zápasu, ktoré jeho zverenci držali po celých 40 minút. Uspatí Levičania sa v Komárne trápili, v úvode im nepadali ani vyložené strely.  Domáci šli do malého vedenia, výraznejší náskok si vypracovali až na začiatku druhej štvrtiny. Do jej konca ho však stratili. Až do úvodu štvrtej časti hry sa oba tímy preťahovali o každý bod, ich hra mala mnoho nepresností a padalo málo košov.

Domáci si od stavu 53:43 vedenie udržali. Stojadinovič šiestimi bodmi po sebe naznačil zvrat. Na plné obrátky ale zapol Thompson a 13 bodmi zo svojich celkovo 15 nedovolil žiadne prekvapenie.

V sobotu popoludní zahral výborne najmä PJ Alawoya, ktorý dával veľmi dôležité koše, keď sa zvyšku tímu nedarilo, doskočil 10 lôpt a exceloval v obrane. Pripísal si až 6 ziskov.

MBK Rieker COM-therm Komárno – BK Levickí Patrioti 69:57 (32:28)
Najviac bodov: Alawoya 18, Thompson 15, Umipig a Vido po 10 – Latinovič 15, Žiak 13, Valentine 10 – štatistiky

1. KOM Komárno 8-2 18
2. LEV Levice 7-3 17
3. PDA Prievidza 7-2 16
4. KOS Košice 7-2 16
5. INT Inter 6-3 15
6. KAR Karlovka 3-5 11