Región Dél-komárom 2023. 12. 12.

Čakanie na Vianoce je v Komárome pestré, cez víkend príde aj Réka Koós

Udalosti súvisiace s Mikulášom v maďarskom Komárome očakávali deti aj dospelí s veľkým napätím. Na organizácii slávnostných podujatí sa aktívne podieľali občianske organizácie a inštitúcie pôsobiace v meste.

Hudobná škola aj tento rok prekvapila poslucháčov mikulášskym koncertom, na ktorom mohli žiaci hrdo predviesť svoj talent. Tentoraz na akciu neprišiel tradičný Mikuláš, ale veselý snehuliak Hópufi. Riaditeľka školy Adrienn Hozák zdôraznila, že koncert bol nezabudnuteľným zážitkom najmä pre tých mladších, ktorí mali možnosť ukázať, koľko sa toho za posledné mesiace naučili a rozvinuli.

K adventnej atmosfére prispieva aj pedagogický zbor, ktorý každoročne koncertuje, čo je v meste tiež veľmi obľúbené. Tradičný vianočný koncert sa uskutoční 21. decembra v sále Egressy od 18.00 hod.

Spolok dôchodcov Komárom usporiadal 5. decembra v Centre podujatí Arany 17 aj vianočný večierok. Členovia Komáromi Senior Örömtánc spestrili podujatie zábavným vystúpením, ktoré sa postaralo o nezabudnuteľné chvíle. Šéfka združenia Ágota Mészáros uviedla, že diváci privítali vystúpenie, spoločne si zaspievali, zarecitovali básne a účastníkov štedro pohostili chutným jedlom.

6. decembra v snehu čakali deti na Mikuláša na Námestí hrdinov. Spievali sa krásne detské pesničky a básničky, ktoré zrejme Ježiškovi urobili veľkú radosť.

Kultúrny spolok Szőnyi zorganizoval v Kultúrnom dome Petőfiho Sándora remeselnícku hru, kde rodiny pohostili chutnými koláčmi a čajom, aby mohli spoločne oslávovať. Santa zavítal aj do časti MOLDruhý adventný víkend vystúpili Ágnes Molnár a Tamás Mészáros, ako aj Bálint Gájer a István Tabáni predviedli slávnostnú šou na námestí Szabadság tér.

Mestské Vianoce sa uskutočnia 17. decembra od 16:30 pred Mestským úradom, keď na pódium vystúpia Základná umelecká škola Egressy Béni, Nika, Caramel a Réka Koós.