Región 2024. 05. 23.

Kúpalisko Brigetio v Komárome sprístupnilo už aj vonkajšie bazény!

Hoci časť kúpeľov je otvorená celoročne, otvorenie vonkajšej časti sa zvyčajne uskutočňuje v polovici mája. Pozrime sa, aké novinky čakajú návštevníkov!

V rámci prípravy na sezónu sa v posledných mesiacoch dokončilo niekoľko rekonštrukcií. Detské bazény prešli rekonštrukciou: hlbší bazén je úplne vydláždený, okraj plytšieho bazéna je nanovo vydláždený a taktiež je osadený nový zážitkový prvok, ktorý má byť pre deti prekvapením.

V kempingu Solaris bolo zrekonštruovaných 17 drevených domov a vodný blok čaká hostí s novými dlaždicami, sprchami a toaletami. Vďaka inštalácii podlahového kúrenia bude kemping využiteľný aj v zime. Čoskoro budú slnečné kolektory umiestnené aj na vrchu vodných blokov kempingu, aby poskytovali ekologické a energeticky efektívne služby. Počas zimy mohli hostia opäť využívať vírivku a na vrch krytého termálneho bazéna boli umiestnené nové šindle.

Výstavbou Brigetio Beach by chceli osloviť najmä mladých, čo bude piesočná pláž s ležadlami a slnečníkmi pri ihrisku na plážový volejbal.

Letnú sezónu kúpeľov Brigetio aj tento rok spestria osvedčené programy. Dvakrát do týždňa bude vodná zumba/aerobik a zapoja sa aj do Noci Kúpalísk. Dve veľké športové udalosti leta budú majstrovstvá Európy vo futbale a letné olympijské hry v Paríži. Podľa plánov veľká televízia umožní športovým fanúšikom sledovať dianie na pláži, takže návštevníci neprídu o skvelé chvíle. Pokročilé rokovania prebiehajú so Združením ľudového umenia župy Komárom-Esztergom, ktoré cez víkendy ponúka vlastné ručné práce na tienistých promenádach.

Kúpele Brigetio patria nielen k obľúbeným miestam domácich, ale obľubujú ich aj obyvatelia Komárna, obyvatelia okolitých obcí, ale aj obyvatelia Győru, Kisbéru a Taty. Ponúkajú celú škálu ubytovania, od kempingu cez apartmány až po hotely, a to isté možno povedať o vodoliečbe, keďže majú všetky možné liečby. Ich liečivá voda je známejšia v zahraničí ako u nás a pre liečivé účinky vody ju radi navštevujú ľudia z Rakúska, Česka a Nemecka. V Maďarsku je málo kempingov, ktoré sú otvorené 365 dní v roku, ako napríklad kemping Solaris. Hostia zvyčajne vyzdvihujú krásne, upravené okolie, obrovské zelené plochy, rodinnú a detskú atmosféru a širokú škálu služieb. Je tu reštaurácia, bufet, palacinkáreň, pizzeria a zmrzlina, na šport je výborný 50-metrový bazén, no v dvoch bazénoch sú veľmi obľúbené aj zážitkové prvky.