Región Dél-komárom 2024. 02. 15.

Múzeum v južnom Komárome chystá špeciálny program k Svetovému dňu sprievodcov

Koncom budúceho týždňa sa oplatí navštíviť Návštevnícke centrum dedičstva Brigetio, kde návštevníkov po celý deň čakajú bezplatné interaktívne dobrodružstvá!

V sobotu 24. februára od 10.00 si môžeme vypočuť prednášku od Gabriella Fényes (Múzeum Aquincum) Staňte sa inžiniermi staroveku!, potom od 13:00 porozpráva archeológ Tamás Ábrahám o inžinieroch rímskej armády a od 15:00 riaditeľka múzea Emese Számadó premietne obrazovú prezentáciu o inžinierskych zázrakoch rímskej éry. 

Okrem toho vás celý deň čakajú prehliadky so sprievodcom, a rôzne programy: počítanie s počítadlom, písanie na voskovú tabuľu, vyrábanie slnečných hodín, maľovanie na stenu, deti si môžu postaviť oblúk, spoznať najrozmanitejšie staroveké zdvíhacie konštrukcie, Archimedovu skrutku.

Od roku 1985 sa Svetový deň turistických sprievodcov oslavuje v mnohých krajinách poslednú februárovú nedeľu, kedy sprievodcovia predstavia svoju prácu a ponúkajú účastníkom bezplatné programy. 

Svetový deň nás povzbudzuje, aby sme uznali a ocenili významnú úlohu sprievodcov v cestovnom ruchu a pri ochrane kultúrneho dedičstva.

Úlohou sprievodcov je nielen sprostredkovať informácie a poznatky, ale aj inšpirovať ľudí a oživiť príbehy a zvláštnosti miestSú to často ľudia, ktorí vášnivo milujú svoje mesto, Komárom a jeho región, a túžia sa o túto lásku a poznanie podeliť s ostatnými. Činnosť sprievodcov je oveľa viac než len poskytovanie informácií; v mnohých prípadoch poskytujú zážitok, ktorý si návštevníci zapamätajú na celý život.

Svetový deň turistických sprievodcov je vynikajúcou príležitosťou poďakovať týmto oddaným profesionálom, ktorí prispievajú k obohateniu cestovateľských a kultúrnych zážitkov. Mnohí z nich si dajú veľa práce so získaním odbornej kvalifikácie a neustále sa vzdelávajú, aby mohli svoje povinnosti vykonávať na čo najvyššej úrovni.

zdroj: sziakomarom.sk