Región 2024. 05. 09.

Tourinform v Komárome chystá túru na obľúbené miesta v prírode

Najbližší tematický program kancelárie Tourinform sa uskutoční v sobotu 11. mája. Tentoraz sú záujemcovia pozvaní na Ostrov sv. Pavla v časti Koppánymonostor.

Ostrov sv. Pavla je podľa organizátorov jedným z najkrajších prírodných pokladov maďarského Komáromu. Oplatí sa ho objavovať znova a znova, keďže v každom ročnom období ukazuje niečo nové. Počas prehliadky môžete spoznať divokú prírodu močiarov a rašelinísk, ktoré v okolí Dunaja ukrývajú zvláštne rarity. Manažér kancelárie Tamás Proczeller zdôrazňuje kultúrny a literárny význam ostrova, pričom odkazuje na dielo Móra Jókaiho „Zlatý muž“, ktoré bolo inšpirované práve týmto ostrovom.

Túra začína o 9:45 od informačnej tabule oproti autobusovej zastávky Fácán, ľahko dostupná autom alebo bicyklom. Tí, ktorí prídu MHD, môžu využiť autobus 2T, ktorý odchádza z autobusovej stanice v Komárome o 9:05 a následne vystúpi na zastávke Fácán. Spiatočná cesta začína o 12:58 z danej zastávky.

Prehliadka začína pri vchode do Koppánymonostor zo strany Fenyves, skupinu vedie sprievodca, ktorý je s nimi po celý čas. Plánovaná dĺžka prechádzky je v trvaní 3 hodiny a vedie prevažne rovinatým terénom. Je dôležité pamätať na dôležitosť ochrany pred komármi a kliešťami, ako aj na dôležitosť výberu správneho oblečenia a obuvi. V prípade nepriaznivého počasia sa túra uskutoční 18. mája.

Túry sa môžu zúčastniť len registrovaní záujemcovia, registrovať sa môžete prostredníctvom online odkazu. Pre viac informácií navštívte webovú stránku kancelárie Tourinform.