Región 2024. 06. 06.

Fenyves Szabadegyetem chystá pestrý program pre mladých

Ádám Turi, prezident Poradného zboru pre mládež Komárom, uviedol, že bezplatná univerzita bola spustená v roku 2021 s cieľom umožniť stretnutie mladých ľudí z Komárna a Komáromu. V prvom roku bol program realizovaný s komunitným financovaním a následne boli zapojené eurofondy prostredníctvom medzinárodného konzorcia, čo umožnilo okrem odborných diskusií zorganizovať aj hudobný festival.

Na tohtoročnom podujatí sa očakáva viac ako 1000 účastníkovÁdám Turi oznámil, že bezplatná univerzita sa začne 31. augusta v Tábore Fenyves v Koppánymonostore prednáškami na rôzne témy v troch stanoch. O ochrane životného prostredia a recyklácii budú rozprávať Dobrovoľní smetiari, v centrálnom stane bude témou online priestor, Esterházyho akadémia zase pripraví prednášky o celoštátnej politike. O hudobnom programe sa zatiaľ prezradilo málo, no Ádám Turi povedal, že vystúpia aj celoštátne známi DJ-i a speváci.

Nové komunitné námestie mládeže na mieste Brigetio Taverna

Ďalší komunitný priestor pre mládež podľa Ádáma Turiho vzniká na mieste bývalej Taverny Brigetio v Komárome. Ako uviedol, cieľom je mať pre mladých komárňanov kvalitné miesto, kde môžu kvalitne stráviť čas, či už prednáškou, rozhovorom alebo spoločným sledovaním futbalového zápasu. Dodal, že prebiehajú rekonštrukčné práce a nový komunitný priestor otvorí svoje brány už v blízkej budúcnosti!

(Úvodný obrázok: Facebook)