Mix 2022. 09. 19.

Chcete mať financie v tých správnych rukách? Odborníci z Universalu sa o vás postarajú aj časoch neistoty

Finančný svet je miesto, ktoré je ovplyvnené aktuálnymi udalosťami vo svete a vyžaduje si neustálu pozornosť, ak chceme byť v obraze. Prirodzene, nie každý z nás môže mať perfektné znalosti v tejto oblasti, a tak sa pri nesprávnom zabezpečení finančných produktov a výbere služieb môžeme stretnúť s nepríjemnými prekvapeniami. Na koho sa teda obrátiť? Pomocnú ruku vám môžu podať odborníci zo spoločnosti Universal maklérsky dom, ktorá má na konte už 20 rokov skúseností!

Sú situácie v živote, kedy sa oplatí riadiť intuíciou, avšak výber správneho finančného produktu nepatrí do tejto kategórie. Daniel Pálmay, regionálny riaditeľ pobočky Universal v Komárne o tom vie svoje a aktuálna situácia vo svete opäť prinútila ľudí k vyššiemu záujmu o finančnú gramotnosť. „Mnoho ľudí si uvedomilo, že nechcú, aby sa ich úspory znehodnocovali na obyčajných sporiacich účtoch v bankách,“ hovorí na úvod Pálmay. Podľa jeho slov sú aktuálnym trendom ETF fondy, kde po roku trvania investície, klient neplatí daň z výnosov. „Poplatky pri vstupe do takýchto fondov máme najnižšie na trhu a ak klient disponuje financiami, ktoré si môže odkladať, tak teraz je najlepší čas na investovanie v tejto oblasti.“ Dokonca ide o jeden zo spôsobov ako si klient môže zabezpečiť dôstojný dôchodok.“

Prirodzenou súčasťou života by, podľa Pálmayho, malo byť aj životné poistenie. „Ľudia si často myslia, že životné poistenie je niečo, čo nepotrebujú, lebo by im pomohlo iba po smrti. Táto predstava je však veľmi mylná. Správne nastavené životné poistenie vie byť veľkou oporou rodín v prípade rôznych nečakaných životných udalostí akými sú onkologické ochorenia a operácie, kedy sa rodinné výdavky môžu zvýšiť nárazovo aj o niekoľko tisíc eur,“ vysvetľuje odborník v oblasti. Universal maklérsky dom, popri životnom poistení, poskytuje pomoc aj v oblasti poistenia majetku, cestovného poistenia, havarijného poistenia alebo povinného zmluvného poistenia. Pridanou hodnotou pre klientov Universalu je tiež aj prepis motorových vozidiel, vďaka čomu je možné ušetriť množstvo času a energie.

Dokonalý servis pre klienta predstavuje aj aplikácia iŠanón, vďaka ktorej nie je potrebné uskladňovať rôzne papiere, ale klient v nej nájde všetky svoje zmluvy a údaje, ktoré potrebuje. „Okrem toho vieme vďaka tejto aplikácii uzatvárať niektoré zmluvy aj tak, že sa s klientom vôbec nemusíme stretnúť, nakoľko je zmluvy možné podpísať aj elektronicky upresňuje Pálmay. Práca Daniela Pálmayho nespočíva len v uzatváraní zmlúv. Za veľmi dôležitú, priam kľúčovú, považuje pravidelnú starostlivosť o klienta. „U nás sú klienti informovaní, nakoľko sa o nich staráme. Klientom ponúkame produkt, ktorý je v danom čase adekvátny pre jeho situáciu,“ dodáva Pálmay na záver.

Daniela Pálmayho a jeho odborný tím je možné nájsť na adrese Mederčská 4987/4, v komárňanskom Šeko center. Môžete ho kontaktovať aj na telefónnom čísle +421 908 761 783 alebo na emailovej adrese palmay@universal.sk.