Šport 2018. 04. 26.

Delta klub Komárno v rakúskom Grazi – Prekonaný rekord SR 11 roč.

Plavci Delta klubu Komárno sa 20. – 22.4.2018 zúčastnili 18. ročníka plaveckých pretekov Int. Ströeck ATUS Graz Trophy v rakúskom Grazi. Ide o najväčší plavecký míting v Rakúsku, ktorý aj tento rok prilákal výborných plavcov z 97 klubov zo 16 krajín. Míting totiž predstavoval jednu z možností na splnenie limitov na blížiace sa vrcholné podujatia tak seniorov ako aj juniorov.  Náš klub reprezentovali pod vedením trénera Michala Knihára: Marián Dragúň, Alex Kušík, Ema Szászová a Miriama Szászová.

Marián Dragúň (kategória Open) sa predstavil na všetkých prsiarskych tratiach. V neuveriteľne silnej konkurencií potvrdil svoje výborné predchádzajúce výsledky. V piatkových rozplavbách na 200m prsia zaplával čas, ktorý mu stačil na postup do večerného „A“ finále, v ktorom sa dokázal ešte zlepšiť a obsadil nádherné 5. miesto. V sobotňajšom programe sa predstavil na polovičnej trati, na ktorej sa opäť prebojoval do „A“ finále, v ktorom napokon skončil  na 8. mieste. V posledný deň pretekov sa predstavil na 50m prsia, kde opäť nechýbal medzi desiatimi najlepšími plavcami. Vo finálových bojoch obsadil napokon výborné 7. miesto.  Trojnásobná účasť v „A“ finále bola určite veľkým úspechom.

Alex Kušík (kategória ročníky 2002-2003) cestoval do Grazu z cieľom čo najviac sa priblížiť k limitom na tohtoročný svetový olympijský festival, ktorý sa bude konať v Buenos Aires. Práve táto možnosť priviedla na tieto preteky tých najlepších juniorov zo zúčastnených štátov. Alex svojimi výkonmi potvrdil zlepšujúcu sa výkonnosť a obsadil druhé priečky na 100m znak, 50m, 100m a 200m prsia. Premožiteľov nenašiel vo svojej najsilnejšej disciplíne polohové preteky kde na 400m trati získal zlato vo svojej kategórií a senzačné 4. miesto v kategórií „Open“ a na 200m trati získal zlato vo svojej vekovej kategórií a časom 2:11,30 zaplával „B“ limit na olympijský festival v Buenos Aires!

Ema Szászová (kategória ročníky 2005-2006) mala z našich mladých športovcov najťažšiu úlohu, nakoľko štartovala o rok staršími pretekármi. Jej cieľom bolo zaplávanie čo najlepších časov pred Majstrovstvami SR. Tento cieľ sa jej podarilo naplniť keď výrazne prekonala svoje osobné rekordy na 50m a 100m voľným spôsobom, 50m znak a 5m motýlik.

Miriama Szászová (kategória ročníky 2007-2008) sa predstavila až v 11 disciplínach. V siedmych z nich dokázala prekonať svoje osobné rekordy čo je v nahustenom programe výborný výsledok. Desať krát nenašla premožiteľku a získala pre náš klub 10 zlatých a 1 bronzovú medailu. Povestnou „čerešničkou“ na jej výkonoch bolo zaplávanie času 1:05,06 na 100m voľným spôsobom, ktorým prekonala rekord SR v kategórií 11 ročných plavkýň.

Náš klub získal celkovo 12 zlatých, 4 strieborné a 1 bronzovú medailu.

Našim športovcom a trénerovi k dosiahnutým výsledkom gratulujeme.