Mesto 2021. 10. 28.

Deti na ZŠ v Komárne sa zapojili do celoslovenskej iniciatívy. Ľuďom bez domova vyzbierali viac ako 150 párov ponožiek!

To, že je lepšie dávať ako dostávať je azda najkrajším mottom, ktorým sa dieťa môže riadiť. Toto platí aj na Základnej škole na Pohraničnej ulici, kde tomuto krásnemu gestu priúčajú detičky už v prvom ročníku. Zapojili sa totiž do celoslovenskej iniciatívy Ponožkový október, ktorej cieľom je podarovať ponožky a pomôcť ľuďom bez domova prežiť zimné mesiace s nohami v teple.

Ponožkový október odštartovali v Prešove, pričom sa inšpirovali anglickým SOCKTOBER. Táto charitatívna akcia si svoje miesto našla aj na Základnej škole na Pohraničnej ulici, kde svoju triedu nabádala k dobrému počinu mladá pani učiteľka Kristína Vicenová. Tá si projekt dôkladne naštudovala a svoju triedu 1.A (levíčatá) doň zapojila. Projekt sa zapáčil aj riaditeľovi, ktorý tak zapojil celú školu.

Šťastné „levíčatá“ z 1.A triedy na ZŠ Pohraničná

Celkovo sa deťom na základnej škole podarilo vyzbierať viac ako 150 párov ponožiek, ktoré poputovali na mestský úrad. Tamojší pracovníci sa následne postarajú o to, aby ponožky našli svojich nových majiteľov, ktorým poslúžia počas tuhej zimy.

Zapojila sa aj trieda 1.B

„Nielen ja, ale aj žiaci Základnej školy Pohraničná, sme veľmi šťastní, že sme sa zapojili do takéhoto krásneho projektu ako je Ponožkový október. Spoločnými silami a veľkou chuťou pomôcť, sme vyzbierali veľmi pekný počet párov ponožiek a ľudia, ktorí sú odkázaní na pomoc, boli veľmi šťastní a vďační. Deti mali obrovskú radosť, že spravili dobrú vec a naučili sa, že nezištne pomáhať je krásne. Nás to takmer nič nestojí ale pre iných to môže znamenať všetko. Táto akcia sa organizuje každý rok, čiže vyzývame aj ďalšie školy, nech sa zapoja, aby sme vedeli pomôcť čo najviac ľudom na celom Slovensku,“ opisuje nadšenie detí učiteľka Vicenová.

Stále je možnosť zapojiť sa do iniciatívy, viac info nájdete na http://www.podajdalejpresov.com/ alebo ponozkovyoktober@gmail.com.