Mix 2016. 11. 24.

Pýtali sme sa v uliciach mesta…

Dnešnú dobu si už ani nevieme predstaviť bez smartfónov a tabletov.
Aké aplikácie máte vo svojom smartfóne nainštalované vy?

Partner novembrovej ankety: TOMTEL MobilShop 

image001

mirolopataMiro Lopata, podnikateľ
Mám pocit, že využívam 110% funkcií svojho mobilu a tomu zodpovedá aj počet nainštalovaných aplikácií. Okrem kompletnej sady Microsoft Office tam mám internet banking, rôzne kalkulačky, aplikácie na cestovanie ako navigácie, rezervačné systémy, diaľničné poplatky, sledovanie letov, a tak ďalej. Nainštaloval som si tiež rôzne nástroje na diagnostiku počítačovej siete, sledovanie našich marketingových aktivít, program na prehliadanie projektových dokumentácií, … je toho naozaj neúrekom.

rolan-vasRoland Vas, podnikateľ
Používam minimálne množtvo aplikacií, ale telefón aj tablet sú nástrojom môjho každodenného života. Aplikácie používam na sledovanie kamarátov na Facebooku a Instagrame, Inbox mi slúži ako emailová schránka, hudbu počúvam cez Spotify. Mám nainštalovaný aj Smartbanking, aplikáciu na počasie a GPS navigáciu. Denne čítam novinky a časopisy, ale využívam aj budík či asistenta pre upomienky. Občas hrám
online šach.

marcelnagyMarcel Nagy, manažér predajne
Je ťažké si vybrať z neskutočného množstva aplikácií a preto radšej sledujem fóra, alebo dám aj na odporúčania a recenzie. Aktuálne využívam okrem všetkých troch najznámejších komunikačných aplikácií aj appku na dodržiavanie pitného režimu, počúvanie hudby, na úpravu fotiek ale aj na monitorovanie mojich športových aktivít.

denisafarkasovaDenisa Farkašová, vedúca marketingu
Dnes už za nás množstvo vecí urobia smartfóny. Vďaka nim si nemusíme pamätať prakticky nič. Rovnako nám pomáhajú orientovať sa, či vyhľadávať informácie. Aj ja patrím medzi tých ľudí, ktorí využívajú množstvo aplikácií v smartfóne. Napr Letgo a Modrý koník na predávanie vecí, alebo Sports Tracker pri športovaní, Pix Words na zábavu, Trip advisor a Trivago na vyhľadávanie rôznych pobytov a Edu Page na komunikáciu so školou. Medzi mnou najviac používané aplikácie patrí Viber, Skype a Facebook, bez ktorých si už ani neviem predstaviť každodennú komunikáciu s mnohými známymi. Jediný problém vidím v tom, že smartfóny znižujú našu schopnosť vnímať a počúvať toho druhého.

android