Mix 2016. 12. 20.

Kupujete Vianočné darčeky, alebo preferujete darovanie hotovosti či darčekového poukazu?

Partnerom decembrovej ankety je Kníhkupectvo Diderot

diderot-banner

1Monika Salayová, ekonómka
Počítam s tým, že by sa darček obdarovanému nemusel páčiť, alebo hodiť. Vždy sa pri nákupe uistím, že tovar je možné po Vianociach vrátiť alebo vymeniť. Ešte sa mi to ale nestalo, lebo sa snažím kupovať také darčeky, ktoré nikto nebude musieť vymieňať. Mám schopnosť odhadnúť, po čom ľudia túžia a čo im urobí obrovskú radosť. Poukážky ma nelákajú, je to neosobné, radšej kúpim, či vytvorím niečo do čoho vložím aj kus seba, aby ten obdarovaný mal pocit, že darček je určený len pre neho odo mňa.

2Balážová Zuzana, administratívna pracovníčka
Vymýšľaniu a kúpe darčekov venujem veľa času, snažím sa kupovať vecné dary, ktoré darovaného naozaj potešia. Väčšinou kupujem knižky, tie v našej rodine určite pod stromčekom nemôžu chýbať. A ak niekoho neviem obdarovať konkrétnym darom, tak siaham po darčekovom poukaze.

4Lýdia Šebenová, predajca
Pre mňa už viac rokov nie sú Vianoce o kupovaní darčekov celej rodine, ale ide naozaj už skôr o to, stráviť čas spolu niekoľko dní, bez naháňania sa, bez práce, vyzváňania telefónu a iných bežných povinností. Darčeky kupujem iba neteri a synovcovi, ktorí ale píšu list Ježiskovi, takže tam sa nedá pomýliť, tam sú dané samozrejme presné údaje o darčeku (smiech). Inak ale v priebehu roka pri príležitosti narodeninových sviatkov a podobne, radšej darujem nákupné poukážky do konkrétnych obchodov, podľa záujmov toho, komu to kupujem.

3Vojto Geleta – Bé Cii, osobný tréner
Pri nákupe vianočných darčekov automaticky rátam s tým, že nebude sedieť, takže už vopred pátram po tom, čo by obdarovaná osoba potrebovala.
Neláka ma vôbec darovať nákupné poukážky, radšej kupujem darčeky sám podľa toho, čo by obdarovaný podľa mňa chcel.

5Tomáš Fekete, živnostník
Vianočné darčeky kupujem striktne iba svojim deťom, lebo u nich presne viem, čo potrebujú a čo ich poteší. Ostatným radšej dávam peniaze, nech si sami vyberú, čo potrebujú, poukazy nedarujem.