Región 2016. 10. 11.

Do dôchodku mu ostávali dva mesiace. Rušňovodič z havárie zomrel v nemocnici

Po strašnej zrážke v nemocnici zomrel rušňovodič Teodor (59). Jeho najbližší sú z jeho odchodu zdrvení. Podľa našich informácií chýbali dva mesiace a odišiel by do dôchodku. Informáciu priniesol portál Čas.sk

K strašnej nehode došlo 16. septembra na želežničnom priecestí vo Veľkom Mederi. Pri tragédii sa zranilo 37 ľudí. Najhoršie na tom bol práve rušňovodič Teodor, ktorého museli z kabíny vystrihovať. Do nemocnice ho priviezli v bezvedomí a na intenzívke lekári bojovali o jeho život. V piatok však zomrel. To Novému Času potvrdil aj hovorca Regiojetu Aleš Ondrůj.

„Pán rušňovodič, bohužiaľ, podľahol následkom vážnych zranení, ktoré utrpel počas nehodovej udalosti, keď došlo k stretu s kamiónom, ktorý neoprávnene vošiel na priecestie, napriek tomu, že signalizačné zariadenie upozorňovalo na blížiaci sa vlak,“ uviedol Ondrůj. Rodine vyjadrili úprimnú sústrasť. Polícia vo vyšetrovaní nehody pokračuje. „Vykonáva sa znalecké dokazovanie, zatiaľ nebola obvinená konkrétna osoba,“ povedala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

(čas.sk)