Šport Dél-komárom 2023. 06. 15.

Floorbal v Komárome oslavuje 25 rokov!

Floorbalisti z Komárna uskutočnili svoje koncoročné podujatie 9. júna v Kultúrnom centre Petőfiho Sándora, keďže tento rok oslavujú 25. výročie svojho vzniku.

Od roku 1998 zväz zbiera jeden úspech za druhým, zúčastnil sa mnohých súťaží a priniesol domov množstvo krásnych trofejí. Po vynikajúcich výkonoch aj na medzinárodnej scéne sa im podarilo získať titul najuznávanejšieho klubu v Maďarsku.

„Keď sa obzriem za posledným štvrťstoročím, najväčšou radosťou pre mňa je, že sme dali možnosť športovať mnohým mladým ľuďom v Komárome a okolí, čo prinieslo im i Južnému Komáromu veľa úspechov,“ povedal Tamás Galambos, zakladajúci prezident OZ. Szőnyi Palánkdöngetők Köre .

Tento rok bol pre florbalistov obzvlášť úspešný, pretože vyhrali každú súťaž, ktorej sa zúčastnili a získali striebornú medailu na IFL International Championship .

Družstvo je vo výbornej forme aj s následníkmi, keďže žiaci Strednej odbornej školy a SOU Kultsára Istvána boli mimoriadne úspešní na študentskej olympiáde a škola Bozsik sa stala v tomto roku najúspešnejším družstvom základných škôl.

Zdroj: komarom.hu