Mesto 2022. 06. 28.

HORÚČAVY: Na južnom Slovensku bude popoludní mimoriadne teplo

S horúčavami a vysokou teplotou nad 33 stupňov Celzia je potrebné v pondelok popoludní rátať na celej južnej polovici územia SR. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na popoludnie výstrahu pre celé juhozápadné Slovensko a južnú časť stredného a východného Slovenska.

Na väčšine územia, pre ktoré platí výstraha, možno očakávať medzi 14.00 až 18.00 h maximálnu teplotu vzduchu na úrovni 33 až 34 stupňov Celzia. V okresoch Dunajská Streda, Nové Zámky, Komárno, Levice, Veľký Krtíš, Lučenec a Rimavská Sobota platí zvýšená výstraha druhého stupňa s možnosťou dosiahnutia teploty 35 stupňov Celzia.

„Prílev horúceho vzduchu bude podľa dnešných predpovedných materiálov vrcholiť vo štvrtok (30. 6.) a v piatok (1. 7.),“ dodáva SHMÚ na sociálnej sieti.

Zároveň upozorňuje, že najmä na západe územia sa však bude trochu prejavovať vplyv studeného frontu, a tak niektoré dni tam nebude tak horúco ako napríklad na juhovýchode, kde bude táto vlna horúčav zrejme najdlhšia a najvýraznejšia. „Práve v určitej neistote polohy frontu spočíva aj neistý odhad najvyššej maximálnej teploty počas budúceho týždňa, to znamená, ako vysoko nad 35 stupňov Celzia teplota vystúpi a či budú ohrozené aj významnejšie rekordy,“ dodávajú meteorológovia.

Zdroj: teraz.sk