Mesto 2019. 06. 28.

Hotel Európa bude obnovený za takmer 3 milióny eur

Včera (štvrtok 27.6.) sa v súvislosti s budúcnosťou Hotela Európa uskutočnila tlačová konferencia za prítomnosti jedného z člena skupiny Európa Group Tibora Viniczaiho a interiérového dizajnéra Jozefa Tučného. Skupina Európa Group je súčasným vlastníkom budovy hotela. Konferencia sa konala v priestoroch Reštaurácie Klapka.

Investor plánuje obnovené priestory predstaviť verejnosti v priebehu 1 roka, pričom rekonštrukčné práce už prebiehajú. Obnovený Hotel Európa má mať k dispozícii 2 reštaurácie, sálu pre slávnosti a podujatia, 10-15 izieb, neskôr doplnených o ďalších 40, centrum pre poker vyhradené aj pre medzinárodné súťaže a prestížne kasíno. Spomínaná sála ponúkne priestory pre stužkové slávnosti, svadby a pod.

Priestory celej budovy budú navrhnuté v štýle „industrial chic“ s artovými dekoračnými prvkami, zachytávajúcimi miestnu kultúru, ktoré majú slúžiť ako lákadlo pre domácich.

V podzemí hotela bude vybudované parkovisko s 20 parkovacími miestami. Majitelia počítajú aj s odkúpením, resp. dlhodobým prenájmom parkovacích miest pred budovou hotela.

Na konferencii bolo oznámené, že hotel vytvorí 100 pracovných miest, pričom ich počet môže časom narásť až na 150-200. Obnovené priestory budú slúžiť aj pre externých poskytovateľov služieb.

Zdroje: dunataj.sk, tucnydesign