Kultúra 2016. 11. 09.

Jesenné tvorivé dielne – Deti a rodičia spoločne

Ani sme sa nenazdali a je tu opäť jeseň, to čarovné obdobie plné farieb a dozrievajúcich plodov. Ulice a parky zapĺňa opadané lístie, ktoré pripomína farebné koberce. Štebotavé vtáčiky postupne čoraz viac utíchajú a odlietajú prečkať tuhú zimu do teplých krajín a hmyz zalieza do úkrytov. Dni sú čoraz kratšie, slniečka je menej a aj studený vietor začína vystrkovať rožky. Jeseň je plná jesenných plodov, ktoré sú dobre využiteľné pri tvorení rôznych postavičiek, kytíc z lístia, zdobení tekvičiek a svetlonosov.

1

Aj pedagógovia a žiaci základnej školy na Pohraničnej ulici v Komárne sa rozhodli z nazbieraných jesenných prírodnín vytvoriť  krásne dekoračné dielka. Počas posledných októbrových dní pred jesennými prázdninami zaplnili priestor chodníka pred budovou školy lavice plné tekvíc, plodov, listov, šišiek a ďalších prírodnín. Na tradičné školské jesenné tvorivé dielne si deti na pomoc prizvali rodičov i starých rodičov. Potrebnou výbavou bol ostrý nožík a lyžička. Nesmela chýbať ani dobrá nálada a chuť vytvoriť niečo spoločne ruka v ruke s dedkom, za pomoci babky, či s múdrou radou od mamičky a otecka. Niektoré deti sa premenili na tajomné masky, aby znásobili silu a ducha nadchádzajúcich sviatkov posledného októbrového dňa. Rodičia spolu s deťmi strávili príjemné popoludnie pri vyrezávaní tekvíc dotvorených ďalšími prírodninami. Všetci prejavili svoju tvorivosť a kreativitu a vznikli naozaj krásne jesenné dekorácie, ale i strašidielka a svetlonosi, ktoré skončili ako výrazná a netradičná dekorácia priestoru pred vchodom do budovy školy. A s príchodom tmy sa celá budova školy zahalila do tajuplnosti pod dohľadom svietiacich tekvicových hláv. Každý, kto prechádzal okolo sa pozastavil a sledoval netradičné ozdoby školy.

2

Ďakujeme rodičom za to, že obetovali kúsok zo svojho vzácneho času a prišli medzi nás, aby spolu so svojimi deťmi  strávili príjemné popoludnie.

Text a foto: archív ZŠ Ul. Pohraničná 9 KN

3 4 5 6 7 8 9 10 12 13
15
16