Šport 2012. 05. 15.

JMP Racing sa pripravuje na Tríbečskú Rally v Topoľčanoch

Presne rok a týždeň po minuloročnej obnovenej premiére ožije mesto Topoľčany opäť ruchom súťažných vozidiel.

Rally Tríbeč sa v roku 2011 stretla s veľmi priaznivým ohlasom medzi súťažiacimi, divákmi a obyvateľmi Topoľčian a okolia, a tak sa miestny organizátor rozhodol za podpory predstaviteľov mesta Topoľčany pokračovať v tradícii tejto atraktívnej motoristickej akcie aj v tomto roku.

Tríbečskej rally patrí v tohoročnom kalendári Majstrovstiev Slovenskej republiky v rally termín 25. – 26. máj, čo ju stavia do pozície druhej súťaže sedemdielneho seriálu. Organizovaním podujatia  sa ujala spoločnosť Melico, ktorá spojila svoje sily s jadrom skúsených organizátorov košickej rally.

Pretože väčšina súťaží slovenského seriálu v rally prebieha na východe republiky, jedným z cieľov organizátora je i to, aby si prostredníctvom rally Tríbeč prišli na svoje “rallysti” zo západného a stredného Slovenska.

Celková organizácia rally Tríbeč sa oproti minulému roku výrazne nemení. Organizačný výbor sa priklonil k osvedčenej variante jednodňovej súťaže s vyše stovkou kilometrov rýchlostných skúšok v okolí pohoria Tríbeč. Súťažiaci a diváci tak neprídu o úseky, ktoré sa v minulom roku stretli s pozitívnym ohlasom, vrátane atraktívneho krúženia v okolí topoľčianskeho nadjazdu. 

Organizátori očakávajú účasť približne 70 posádok. Okrem posádok súťažiacich v Majstrovstvách Slovenska v rally svoje sily si v Topoľčanoch zmerajú aj účastníci Slovenského rally pohára, ktorý predstavuje pre začínajúcich a menej solventných jazdcov variantu lacnejšieho súťaženia na kratšej trati (36 km rýchlostných skúšok). Rally Tríbeč by rada vzbudila ohlas aj medzi jazdcami v cudzine, ale zahraničnej účasti jazdcov z Českej republiky nenahráva termínová kolízia s Rally Český Krumlov, ktorej príčinou je konanie Majstrovstiev Európy v motokrose vo Veľkých Uherciach v pôvodne uvažovanom termíne súťaže 19. mája 2012. Uvidíme, aký záujem súťaž vzbudí u susedov v Poľsku a hlavne v Maďarsku, pretože sa uskutoční len týždeň pred Mecsek rally.

“JMP RACING TEAM finišuje s prípravami na túto udalosť,” hovorí Mário Csente, “robíme všetko preto, aby sme na rally Tríbeč uspeli, čo najlepšie. Ide nám naozaj o veľa, našich súperov ani v najmenšom nepodceňujeme a budeme sa snažiť využiť každý jeden kilometer v náš prospech. V priebežnom hodnotení MSR 2012 sme v našej triede 3 na piatom mieste a v absolútnom hodnotení sme na deviatom mieste. Ako spolujazdec ku mne do súťažného auta zasadne opäť Petr Tešinský. Verím, že všetko bude fungovať tak ako má, a že to bude ešte lepšie ako na rally Prešov. Veľmi sa tešíme na v poradí druhý pretek ,ako aj na perfektnú atmosféru, ktorú rally Tríbeč ponúka. Verím, že sa nám naozaj podarí dobre si zajazdiť a aj pripísať si cenné body do bodovania MSR 2012.”

“Urobíme všetko preto, aby sme na rally Tríbeč dosiahli, čo možno najlepšie výsledky, a tým reprezentovali našich obchodných partnerov a nesklamali našich fanúšikov. Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorý nám fandia a držia nám palce, ako aj všetkým, ktorý sa podieľajú na tom , aby sme mohli úspešne odštartovať .”

“Zároveň by som chcel touto cestou pozvať na preteky všetkých milovníkov rally. Dúfam, že nás príde podporiť, čo najviac fanúšikov, ich prítomnosť a podpora je pre nás nesmierne dôležitá, je pre nás hnacím motorom, ktorý nás ženie vpred a dáva nám silu dostať sa úspešne do cieľa,” dodal Mário.

Vyjadrite svoj názor