Šport 2012. 06. 12.

Prípravy na štvrtý ročník Rally Lubeník 2012

Rovnako ako v minulom roku, tak aj v tejto sezóne je do kalendára DMACK Tyres RALLY 2012 – Majstrovstiev Slovenska zaradená Rally Lubeník. Jej štvrtý ročník sa uskutoční v posledné júnové dni, 29. – 30.6.2012.

Obec Lubeník s pomocou nadšencov z Muránskej doliny je aj v tomto roku organizátorom Rally Lubeník, ktorá sa uskutoční ako v poradí tretie podujatie z kalendára rally 2012. Krásne gemerské trate a pokojné prostredie v okolí Revúcej privítajú v dňoch 29. – 30.6. účastníkov slovenského šampionátu DMACK Tyres RALLY 2012 i Slovenského Rally Pohára.

Napriek tomu, že história týchto pretekov sa začala písať len pred tromi rokmi, dávno predtým sa tu organizovali viaceré súťaže, ako napríklad Rally Dobšiná, Rally Gemer či Rally Rožňava. Už vtedy si dokázali získať srdcia mnohých fanúšikov, a tak je tomu aj dodnes.

Pre sezónu 2012 pripravili organizátori jeden súťažný deň, tri sekcie a deväť rýchlostných skúšok. Ich názvy Lubeník, Jelšava a Chválová určite väčšine napovedia, že trate sa budú nachádzať v prostredí verne známom mnohým posádkam. Milovníkov úseku Peklo možno potešiť tým, že jeho väčšia časť sa pôjde v rámci RS Lubeník a teda aj táto skúška poriadne preverí schopnosti pretekárov a súhru jednotlivých dvojíc. Preteky sa samozrejme začnú registráciou na obhliadku trate, ktorá bude možná na riaditeľstve súťaže, na obecnom úrade v Lubeníku. Chýbať nebude ani Alexander Štefuca, ktorý odmoderuje štart i cieľ súťaže.

Ostrý štart do rýchlostných skúšok je pripravený na sobotu, 30.6. o 9:00 hod. Príchod prvých posádok do cieľa sa bude očakávať okolo 17:00 hod. Pre divákov ale aj posádky je pripravených niekoľko zaujímavých noviniek, a tak neváhajte a príďte povzbudiť slovenský motoršport do Lubeníka.

“JMP RACING TEAM finišuje s prípravami na túto udalosť,” hovorí Mário Csente. “Robíme všetko preto, aby sme na rally Lubeník uspeli, čo najlepšie. Ide nám naozaj o veľa, našich súperov ani v najmenšom nepodceňujeme a budeme sa snažiť využiť každý jeden kilometer v náš prospech. V priebežnom hodnotení MSR 2012 sme v našej triede 3 na piatom mieste a v absolútnom hodnotení sme na desiatom mieste.” Ako spolujazdec k nemu do súťažného auta zasadne opäť Petr Tešinský.

Verí, že všetko bude fungovať tak ako má, a že to bude ešte lepšie ako na rally Tríbeč, ktorého výsledok pokazil defekt. “Veľmi sa tešíme na pretek, ako aj na perfektnú atmosféru, ktorú rally Lubeník ponúka. Verím, že sa nám naozaj podarí dobre si zajazdiť a pripísať si cenné body do bodovania MSR 2012,” hovorí.

“Urobíme všetko preto, aby sme na rally Lubeník dosiahli, čo možno najlepšie výsledky, a tým reprezentovali našich obchodných partnerov a nesklamali našich fanúšikov. Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorý nám fandia a držia nám palce, ako aj všetkým, ktorý sa podieľajú na tom , aby sme mohli úspešne odštartovať. Zároveň by som chcel touto cestou pozvať na preteky všetkých milovníkov rally. Dúfam, že nás príde podporiť, čo najviac fanúšikov, ich prítomnosť a podpora je pre nás nesmierne dôležitá, je pre nás hnacím motorom, ktorý nás ženie vpred a dáva nám silu dostať sa úspešne do cieľa,” dodáva

Vyjadrite svoj názor