Šport 2011. 10. 29.

Záver sezóny 2011

V dňoch 13-15.10.2011 sa v Košiciach a okolí uskutočnil posledný pretek seriálu DMACK Tyres Rally 2011 – Majstrovstiev Slovenska v rally 2011.

Pre Komárňanskú posádku JMP Racing team – Mário Csente – Petr Tešínský to bola šanca získať titul v triede 3. Žiaľ nebolo im to súdené. Hneď v druhej rýchlostnej skúške dostali defekt, ktorých bolo na Rally Košice neúrekom. “Zistili sme, že ideme na defekte. Vzhľadom na to, že do cieľa rýchlostky boli už len zhruba tri kilometre, a rýchlostka bola úzka tak, že nebolo možné zastaviť bez toho ,aby sme neohrozili za nami štartujúce posádky išli sme ďalej. Za cieľom RS sme chceli koleso vymeniť ale ostali sme prekvapení. Pneumatika sa tak obtočila okolo ramena,  že ju nebolo možné dostať dole” hovorí smutne Mário. “Museli sme zavolať mechanikov ,a tým pádom sme nemohli pokračovať ďalej. Šanca získať titul sa pomaly ale iste vzďaľovala. Inak tomu nebolo ani na druhý deň, keď nás defekty oddialili od akejkoľvek šance zabojovať.”

Napriek nie veľmi úspešnej poslednej tohto ročnej rally sa posádka JMP Racing teamu umiestnila na 2 mieste  v triede 3 keď im prvenstvo vyfúkol poľský jazdec Chuchala, ktorému sa na Slovensku zrejme zapáčilo. V absolútnom hodnotení Majstrovstiev Slovenska v rally  posádka uzatvára TOP 10. “Napriek našim ambíciám, ktoré boli vyššie sme radi a tešíme sa z dosiahnutého úspechu,” s trpkým úsmevom hovorí Mário. “Ďakujeme všetkým, ktorí nám držali palce a podporovali nás počas celej sezóny, ako aj samozrejme všetkým sponzorom a celému teamu.”

“Tento rok máme v pláne už len jednu akciu, na ktorú srdečne pozývame všetkých priaznivcov motoristického športu ako aj čitateľov AHOJ Komárno.” Príďte sa pozrieť na AUTOSHOW 2011 na Slovakiaring ktorá bude 5.11.2011,  kde budete mať možnosť vidieť naozaj špičku viacerých motoristických disciplín ako je rally, preteky do vrchu či okruhy, ktorí si prídu užiť záver sezóny ako inak ako v aute. Všetky dostupné informácie získate na adrese www.slovakiaring.sk Tešíme sa na stretnutie AUTOSHOW 2011!

Vyjadrite svoj názor