Šport 2012. 07. 08.

Mário Csente z Lubeníku s bronzom

Mário Csente v minulom roku slávil na Rally Lubeník víťazstvo v triede 3. Na tohtoročnom podujatí to však bolo o poznanie namáhavejšie a tak sa Mário musel uskromniť a do Komárna si odviezol iba bronz.

Už pred štartom Honka IV. Rally Lubeník bolo Máriovi jasné, že na rýchlostných skúškach bude rozhodovať hlavne rýchlosť v spojitosti s rozvahou. V triede 3, kde je zaradené jeho vozidlo Subaru Impreza WRX STi bola poriadne nabitá konkurencia. „Naša trieda sa oproti minulému roku poriadne rozrástla. Sú tu podľa mňa navyše aj silnejší konkurenti. Určite budem bojovať, ale bojovať budú aj ostatní. Navyše sa zmenili rýchlostné skúšky, pričom je do tejto súťaže zaradená aj rýchlostná skúška Peklo, čo je fakt peklo. Uvidíme zajtra,“ povedal pri piatkovom slávnostnom predstavení posádok Mário Csente.

V sobotu súťaž odštartovala práve už spomínanou rýchlostnou skúškou Peklo. V nej sa Máriovi so spolujazdcom Petrom Těšínskym podarilo zajazdiť desiate miesto v absolútnom hodnotení a v triede 3 im patrila piata priečka. V prvej polovici súťaže predvádzali Mário s Petrom v podstate stabilný výkon a po štvrtom teste hlásili posun o priečku vyššie či už v absolútnom poradí, ale aj triede. V druhej polovici súťaže Mário zrýchlil, čoho výsledkom bolo nielen siedme miesto v absolútnom poradí Honka IV. Rally Lubeník, ale aj tretie miesto, čiže bronzová priečka v triede 3. „Samozrejme som chcel vyhrať, ale aj ostatní chceli vyhrať. Nakoniec vyhrali rýchlejší a pre nás ostal bronz, ale som napriek tomu veľmi spokojný. Samozrejme sa nám nevyhli ani problémy, ale nechcem tu teraz plakať. Bola to veľmi náročná súťaž a sme radi že sme úspešne v cieli,“ dodal po ukončení súťaže Mário Csente.

TEXT: Miro Majláth

Vyjadrite svoj názor